Téma oblíbené celorepublikové akce Noc vědců pro rok 2022 již bylo vybráno - těšit se na večer plný zajímavých akcí můžete VŠEMI SMYSLY již nyní!
Po roční neplánované odmlce se opět těšíme na společné setkání na parketu kulturního domu Na Rybníčku, kdy ples naší alma mater patřil k vyvrcholením plesových sezón v Opavě. Držme si palce a buďte s námi u toho! Program připravujeme a brzy zde zveřejníme…

Dne 15. prosince 2021 se na Fakultě veřejných politik v Opavě uskuteční kulatý stůl projektu Zdravý úsměv.
Dne 23. 11. 2021 se bude konat Paliativní konference.
Tradiční charitativní akce pořádaná Studentskou unií Slezské univerzity kladoucí si za cíl zpříjemnit pobyt pejskům bez páníčků v psích útulcích. Sběrná místa pro dárky opuštěným pejskům budou umístěna v budovách Slezské univerzity a opavských školách. Vřele vítány budou dary v podobě granulí, psích konzerv, pamlsků, darovat také můžete hračky, deky či vodítka a obojky. Všem dárcům s velkým srdcem předem děkujeme!

Dne 3. prosince 2021 se uskuteční na Fakultě veřejných politik v Opavě konference s názvem Slezské dentální dny – konference Firma CURAPROX.

Fakulta veřejných politik v Opavě si vám při příležitosti roku dobrovolnictví dovoluje představit největší českou a světovou dobrovolnickou organizaci, která svými postoji a morálními principy vychovává naši mládež. Je významně prodemokratická, a proto ji všechny totalitní režimy v historii zakázaly. Je to Junák – český skaut. Na této výstavě se seznámíte s historií skautu, jejich současností a prací na rozvoji občanské společnosti a výchově dětí a mládeže. Rovněž budete seznámeni s jejich spoluprací s Fakultou veřejných politik Slezské univerzity v Opavě

Dne 24. 11. 2021 se na Fakultě veřejných politik v Opavě uskuteční přednáška Rizikové chování na internetu II – Nové formy sextingu.
Dne 24. 11. 2021 se v zasedací místnosti děkana bude konat kulatý stůl na téma „Partnerství a spolupráce při doučování žáků s projevy školní neúspěšnosti“.

Dne 23. 11. 2021 se bude konat Paliativní konference.
Slezská univerzita v Opavě se tradičně účastní veletrhu vysokých škol Gaudeamus Brno. Letošní ročník nebude výjimkou. Všechny součásti opětovně vyšlou své zástupce, aby budoucím maturantům předali cenné informace. Začínáme 23. listopadu v 8.00 na Výstavišti Brno, kde stánek Slezské univerzity najdete až do konce celého veletrhu 26. listopadu ve 14.00.
Dne 22. 11. 2021 se bude konat závěrečná konference projektu „Slezsko a problematika pasti středního příjmů – České a polské regionální perspektivy“.

Dne 18. 11. 2021 se bude konat 2. platforma k projektu EHP - Dialogem ke vzájemnému porozumění.

Dne 15. 11. 2021 se na Fakultě veřejných politik v Opavě uskuteční kurz Mediální výchova dětí předškolního věku.

Tradiční akce pořádaná Studentskou unií Slezské univerzity. Start je v 18.00 v Evžen Jazz Café Club. Odtud se poběží podle mapy po dalších opavských hospodách a barech, kde bude muset každý vypít pivo a dostat se co nejrychleji do cíle, tedy zpět do baru Evžen. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Startovné je 50 Kč za osobu.
Dne 4. 11. 2021 se bude konat závěrečná konference projektu „Slezsko a problematika pasti středního příjmů – České a polské regionální perspektivy“.

Dne 3. listopadu 2021 se bude konat v místnosti C101 edukační akce s názvem "Dentální hygiena u dětí 1.třídy ZŠ".

Letošní ročník konference Média – Dějiny – Společnost se bude věnovat tématu Církev, náboženství a společnost: Obraz křesťanství v dějinách střední Evropy. Akce určená pro studenty, pedagogy i veřejnost proběhne 2.–4. listopadu 2021.
Dne 25. 10. 2021 se v rámci realizace ESF projektu „Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě“ uskuteční seminář pro studenty s názvem „Fundraising aneb jak financovat neziskovku“.
Dne 25. října 2021 se bude konat v místnosti C101 edukační akce s názvem "Dentální hygiena u dětí 1.třídy ZŠ".


Na Fakultě veřejných politik v Opavě proběhne v pořadí 23. Slezský den sester, tedy odborný kongres konaný pod záštitou Slezské nemocnice v Opavě, Moravskoslezského kraje a Ústavu nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
Když nefunguje demokracie, jak funguje společnost? Jsou lidé v totalitní společnosti lepší, nebo horší? Tak zní ústřední témata přednášky spisovatele, nakladatele a knihkupce Jiřího Padevěta, která proběhne 14. října 2021 od 12:30 na Fakultě veřejných politik v Opavě.

Workshop bude probíhat 14. 10. 2021 v místnosti C310. Čas konání workshopu bude upřesněn.

Dne 4. 10. 2021 proběhne přednáška na téma "Zdravotní péče v různých zemích světa".
Workshop bude probíhat 30. 9. 2021 v místnosti C310. Čas konání workshopu bude upřesněn.

Tradiční celorepubliková akce Noc vědců proběhne po roční pauze i v prostorách Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14, kde bude připraven zajímavý program pro návštěvníky všech věkových kategorií od dětí po seniory.
Řádné zasedání Akademického senátu Fakulty veřejných politik v Opavě proběhne 22. 9. 2021 ve 13:00 v zasedací místnosti děkana. Pro senátory, kteří jsou z pracovních důvodů mimo republiku či mají jiný závažný důvod, bude umožněna účast prostřednictvím MS Teams. Veškeré materiály k projednání je nutno doručit nejpozději k 15. 9. 2021.

V univerzitním centru v OC Breda & Weinstein proběhne 21. září 2021 v 17:00 vernisáž výstavy mapující záchrannou akci z roku 1991, kdy ČR přijala více než 1 300 dětí z Daruvarska, které se tehdy nacházelo na frontové linii války v Chorvatsku.
Ve dnech 21.-22. září 2021 Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě pořádá pod záštitou děkana fakulty prof. PhDr. Rudolfa Žáčka, Dr. mezinárodní odbornou konferenci na téma MENŠINY A MIGRACE Proměny národnostní struktury Československa a střední Evropy od roku 1938 do současnosti.

Prvním hostem druhého pololetí cyklu přednášek Moderní výzvy lidstva bude MUDr. Tomáš Šebek s přednáškou s názvem Globální problémy lokálníma očima.
Výstavu s názvem "Tradiční a nové menšiny české společnosti objektivem Jindřicha Štreita" realizuje Městské kulturní středisko Holešov ve spolupráci s Fakultou veřejných politik Slezské univerzity v Opavě a Slezským zemským muzeem v Opavě. Vernisáž proběhne 16. září 2021 v 17:00 na zámku Holešov.
Ústav nelékařských zdravotnických studií pořádá konferenci na téma Výzvy v ošetřovatelství a porodní asistenci v 21. století, která je určena všeobecným sestrám, porodním asistentkám, dětským sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům.Více informací brzy.

Ve středu 15. 9. se uskuteční akce TěhuDay v OC Breda & Weinstein. Bohatý celodenní program potrvá v čase od 10:00 do 18:00 a jeho součástí budou také vstupy našich odborníků.
Od 24. - 26. srpna 2021 bude na Fakultě veřejných politik probíhat Letní škola Ústavu nelékařských zdravotnických studií. Letní škola je určena pro studenty, kteří se přihlásili do konce června.

Oblíbená akce, kterou tradičně pro širokou veřejnost připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě, v letošním roce již nebude chybět. Proběhne v menším formátu 29. června před OC Breda & Weinstein (U Fortny) v čase od 10:00 do 17:00. Hlavním tématem bude opět zdraví, letos s podtitulem „Zdraví, to nejcennější, co máme / Prevence na prvním místě“.
Pozvání na Fakultu veřejných politik v Opavě přijala dr. Jo Ann R. Regan z The Catholic University of America, Washington D.C., letošní stipendistka programu Fulbright pro Českou republiku. Dr. Reganová se zabývá problematikou sociální práce a zájemci se s ní budou moci setkat při výjimečné přednášce, která se uskuteční on-line prostřednictvím MS Teams.
Kulatý stůl se bude konat 25. 6. 2021 od 10 do 13 hodin. Událost je pouze pro zvané.

Co vše lze vydržet a jak přežít i dnešek Za posledních 30 let zažila naše společnost naprosto nevídaný vzestup. Dnešní generace pětatřicátníků a mladších vyrůstala v podmínkách, které česká společnost předtím nikdy nezažila, navíc krmena bláboly o nekonečné prosperitě. Pandemie koronaviru učinila tomuto snu konec. Jaké jsou naše naděje a šance tohle přežít a dopracovat se k dobré kvalitě života?
Ústav nelékařských zdravotnických studií pořádá setkání zástupců zdravotnických zařízení s názvem "Den pro diskusi nad problematikou vzdělávání všeobecných sester a potřebami budoucích zaměstnavatelů".

Ústav veřejné správy a sociální politiky bude pořádat kulatý stůl s mezinárodní účastí na téma „Rodina s dítětem ohrožená odchodem dítěte do náhradní péče“.
Dne 24. 5. 2021 se v psychiatrické nemocnici v Opavě uskuteční představení projektu pro zdravotnický personál s názvem Edukace pečovatelů o mentálně handicapované jedince v oblasti dentální hygieny.

Ústav veřejné správy a sociální politiky připravuje na 13. května 2021 mezinárodní konferenci pod záštitou děkana Fakulty veřejných politik v Opavě prof. PhDr. Rudolfa Žáčka, Dr.
Lesk a bída českých společenských věd a proč máme velký problém České technické a přírodní vědy sice nejsou světoborné, ale ostudu nám ve světě nedělají. Avšak naše společenské vědy příliš nevzkvétají ani 30 let po pádu komunistického režimu. Problém v plné nahotě odhalil až fenomén covid. Společenské vědy totiž vytváří nezbytné zázemí pro kvalitní vládnutí v každé zemi. Lepší než o tomto přesvědčovat politiky, bývá mnohdy veřejná osvěta a dodávání optimismu a kuráže mladší generaci ke skutečně systémovým změnám.

Dne 4. května 2021 se prostřednictvím MS Teams uskuteční workshop na téma: „Slaďování profesního a rodinného života ve státní správě“.
S moderátorkou a právničkou JUDr. Danielou Drtinovou, Ph.D. z první internetové televize DVTV budou studenti diskutovat o tom, jak přinášet relevantní informace, témata i hosty v turbulentní době, o standardech kvalitní žurnalistiky a taky o tom, jaké to je být moderátorem on-line.
Láká vás vyzkoušet si studium na vysoké škole v zahraničí nebo pracovat v zemích EU? Chcete si zdokonalit jazykové schopnosti, získat zkušenosti a poznat nové lidi? Uvažujete o výjezdu do zahraničí, ale nevíte, jaké jsou v aktuální situaci možnosti?

Dne 8. 4. 2021 se uskuteční workshop v rámci cyklu Člověk pod lupou společenských disciplín. Workshop na téma ,,Doprovázení jako způsob komunikace s umírajícími" bude veden Bc. Andreou Radomskou, DiS.
Ve čtvrtek 1. dubna 2021 se v prostředí MS Teams uskuteční on-line workshop s názvem ,,Návykové látky a jak se jich (ne)bát".
Workshop studenti studentům se uskuteční ve čtvrtek 25. 3. 2021 v prostředí MS Teams.

Hostem dalšího dílo cyklu, který proběhne 23. března od 12:30 a který spolupořádá Mendelovo gymnázium a Fakulta veřejných politik, bude známý ekonom a vysokoškolský pedagog Tomáš Sedláček. Přednáška na aktuální ekonomická témata proběhne opět formou on-line vysílání na kanálu YouTube Moderních výzev lidstva, kde bude jako všechny ostatní ke zhlédnutí i po skončení živého přenosu.
V úterý 23. 3. 2021 se uskuteční dobrovolný metodologický seminář pro studenty 3. ročníků oborů Sociální patologie a prevence a Edukační péče o seniory. Seminář veden Mgr. Markem Lapčíkem, Ph.D. bude zaměřen na metodologii pro praktickou část bakalářské práce.
V pondělí 22. 3. 2021 se uskuteční dobrovolný metodologický seminář pro studenty 3. ročníků oborů Sociální patologie a prevence a Edukační péče o seniory. Seminář veden Mgr. Markem Lapčíkem, Ph.D. bude zaměřen na metodologii pro praktickou část bakalářské práce.

V rámci konference Média, dějiny a společnost proběhne 17. března workshop zaměřený na film jako médium z pohledu historie. Workshop bude probíhat on-line formou v čase 14:30 až 17:00 prostřednictvím MS Teams. Lektorem bude Mgr. Milan Hes, Ph.D. z Historického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Formulář pro registraci najdete níže.
Hostem dalšího dílu cyklu Moderní výzvy lidstva, který proběhne 23. února od 12:30, bude filozofka a fenomenoložka Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. Přednášku organizuje Mendelovo gymnázium Opava spolu s Fakultou veřejných politik v Opavě a proběhne i navzdory komplikované epidemiologické situaci, a to opět bezpečnou formou on-line streamu.
Ani letos zájemci o studium a veřejnost nepřijdou o Den otevřených dveří na Fakultě veřejných politik v Opavě, tentokrát však v pohodlí a bezpečí on-line prostředí, a to 2. února 2021 v čase 10:00 až 16:00.

Je nám to moc líto, ale z důvodu zdravotní indispozice přednášejícího musíme zrušit on-line stream cyklu Moderní výzvy lidstva, který byl plánován na 27. 1.
Dne 27. listopadu 2020 se na Fakultě veřejných politik v Opavě opět uskuteční Noc vědců.
Zhlédněte živý stream přednášky o SU v rámci Gaudeamus online. V poutavé prezentaci, která je určena hlavně maturantům, představí náš kolega z oddělení komunikace a absolvent Slezské univerzity Jakub Plaskura svou alma mater a studijní možnosti na ní, včetně jejích fakult a ústavů, volnočasových aktivit pro studenty a spoustou dalších zajímavostí. Těšit se můžete například na sekci nazvanou Namixuj si svůj obor nebo na prohlídku Síně slávy absolventského portálu. Okrajově představí i obě města, ve kterých má Slezská univerzita své fakulty a ústavy – Opavu a Karvinou.

Po velkém úspěchu první přednášky, která proběhla historicky jako první on-line stream Moderních výzev lidstva a jejímž hostem byl Bohumil Kartous, následuje další virtuální setkání s velmi zajímavou osobností s názvem Bezpečnostní výzvy ČR.
Dne 6. 10. 2020 se v rámci realizace ESF projektu „Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě“ uskuteční seminář pro studenty s názvem „Seberealizace v nevládním neziskovém sektoru: Jak založit a vést neziskovku“.

Od září opět zahájíme cyklus přednášek Moderní výzvy lidstva. Ten pořádá fakulta společně s Mendelovým gymnáziem a jako první pozvání přijal římskokatolický kněz, biolog a bioetik Marek Orko Vácha.
Ve čtvrtek 24. 9. se bude Fakulta veřejných politik prezentovat na akci TěhuDay - Roadshow Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v OC Breda & Weinstein v čase od 10 do 18 hodin.
Druhý zářijový díl projektu Mosty, který připravuje Junák - český skaut, okres Opava, z. s., ve spolupráci s Fakultou veřejných politik a Rotary clubem Opava, proběhne již 23. září v 17:00 v budově Fakulty veřejných politik v Opavě na Bezručově náměstí 14.

Deadline přihlášek pro studijní program Speciální pedagogika je 31. 8. 2020.
Deadline přihlášek pro studijní program Speciální pedagogika je 31. 8. 2020.

Deadline přihlášek pro studijní program Dentální hygiena je 31. 7. 2020
Příjem přihlášek ke studiu PRODLOUŽEN do 31. 5. 2020 pro všechny obory, programy a formy studia
31. března je poslední den, kdy si můžeš podat přihlášku na FVP!

Workshop studentů 3. ročníků - prezentace výsledků bakalářských prací. Akce Ústavu pedagogických a psychologických věd. Přihláška: https://forms.gle/FamDz2ycbhx5MvDH6

Předsedkyně Akademického senátu Fakulty veřejných politik PhDr. Zdeňka Římovská, Ph.D. svolává shromáždění Akademické obce Fakulty veřejných politik. Shromáždění se uskuteční ve čtvrtek 12. března 2020 v 10:00 hodin v aule C311 na Bezručově náměstí 14. Všichni studenti a pedagogové jsou srdečně zváni.
AKCE JE URČENA POUZE PRO STUDENTY A PEDAGOGY SLEZSKÉ UNIVERZITY.

Dne 14. února 2020 se uskuteční na Fakultě veřejných politik v Opavě Den otevřených dveří.
ÚPPV nabízí akreditovaný kurz MPSV
Ústav ošetřovatelství Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě Vás zve na Den pracovních příležitostí pro zaměstnavatele a pro studenty oboru Všeobecná sestra, který se bude konat 6. února 2020.

Geopolitika provází státy od jejich vzniku a nejinak je tomu i ve 21. století. Státy mají svoje zájmy a podle nich se chovají - spolupracují mezi sebou, soupeří, někdy i válčí.
Fakulta veřejných politik ve spolupráci s Filizoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě pořádají druhé setkání u kulatého stolu. Akce proběhne dne 19. prosince 2019.

Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na přednášku s názvem Péče o klienty v institucionálním zařízení a v terénní péči, který se uskuteční dne 12. 12. 2019 od 9:45 hod. v učebně C202.
Je před námi další veřejná přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva. Tentokrát s panem Prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc.
Studentská unie Slezské univerzity v Opavě Vás zve na první ročník vánočního jarmarku, který se uskuteční 10. prosince 2019 v areálu Fakulty veřejných politik. Konkrétně na nádvoří vedle Univerzitní knihovny.

Přednáší Mgr. Hana Eleková, etoped, Středisko výchovné péče, Opava. Workshop se koná 5. 12. 2019 od 11:25 hod.
Fakulta veřejných politik v Opavě se stala zlatým partnerem Megakoncertu Radia Čas pro všechny bezva lidi 2019!
Dne 28.11.2019 od 9 do 18 hod. proběhne v obchodním centru Breda & Weinstein Den prevence, který pořádá Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.

Dne 26. 11. 2019 se uskuteční přednáška z cyklu Pohledy do praxe IV: Sociální pedagogika v praxi. Přednáška se uskuteční od 10.35 hod. v učebně C202, přednášejícím bude student 2. ročníku kombinované formy studia oboru Sociální patologie a prevence - Jakub Weissmann.
Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s partnerskými institucemi pořádá dne 25. 11. 2019 v čase od 10:00 – 15:30 hodin MEZINÁRODNÍ ODBORNÉ SYMPOZIUM na téma Co, jak a proč ve vysokoškolském vzdělávání stále stojí v otázkách?
Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s partnerskými institucemi pořádá dne 25. 11. 2019 v čase od 10:00 – 15:30 hodin MEZINÁRODNÍ ODBORNÉ SYMPOZIUM na téma Co, jak a proč ve vysokoškolském vzdělávání stále stojí v otázkách?

Mendelovo gymnázium a Fakulta veřejných politik SU nabízí další významnou osobností v přednáškovém cyklu!
V úterý 19. 11. 2019 od 9:00 hod. proběhne na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě setkání při příležitosti Dnů restorativní justice 2019.
Autoři: MUDr. Milan Lerch, MBA, MUDr. Matúš Peteja, Ph.D., MUDr. Jan Žatecký - Chirurgické oddělení Slezská nemocnice v Opavě

14. listopadu 2019 v učebně C308 Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě, Bezručovo nám. 885/14 od 12.30 do 15.30 hod.
Také letos jsme se zapojili do festivalového Týdne vědy a techniky AV ČR, tentokrát s podtitulem "Věda, svoboda, odpovědnost". Po celé republice se od 11. do 17. listopadu otevřou dveře laboratoří, výzkumných a vědeckých pracovišť, univerzit a dalších míst. Stejně tomu bude rovněž na Slezské univerzitě v Opavě.
Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na seminář s názvem Probační a mediační služba v teorii i praxi II, který se uskuteční dne 7. 11. 2019 od 9:45 hod. v učebně C202.

Centrum empirických výzkumů a Ústav veřejné správy a regionální politiky pořádají ve čtvrtek 07/11/2019 mezinárodní odbornou konferenci.
Obraz Polska a Poláků v českých médiích je tématem konference Média a dějiny 2019

Proměny rodiny IX "Smrt – součást života" 22. 10. 2019 se uskuteční IX. ročník konference Proměny rodiny IX, tentokrát s podtitulem Smrt – součást života. Předpokládaná doba zahájení je 9:00 hod., ukončení v 15:30 hod.

Letošní celorepubliková akce Noc vědců se odehraje 27. září a opět se jí zúčastní všechny opavské součásti Slezské univerzity.
Ústav veřejné správy a regionální politiky, Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě pořádá ve dnech 26. a 27. září 2019 MEZINÁRODNÍ VĚDECKOU KONFERENCI.
Slezská univerzita v Opavě zve v rámci své spolupráce se Zoo Ostrava (nejen) všechny své studenty a zaměstnance k účasti na charitativním Běhu pro gibony.

Na letošním festivalu Colours of Ostrava nebude chybět ani stánek Slezské univerzity! Najdete ho hned u Hlubiny, naproti scéně Czech Stories. Bude jednou tak velký než vloni, s živým maskotem a zastoupením všech čtyř součástí, tedy poprvé i Obchodně podnikatelské fakulty! Přijďte se podívat, vyzkoušet si simulaci účinků alkoholu a jiných drog, řízení auta nebo zachránit život (s Fakultou veřejných politik), ovládat robota, zažít virtuální realitu a pozorovat černou díru (s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou), hravě si poradit s financemi (s Obchodně podnikatelskou fakultou) či polaškovat s mozkovými závity matematickými hlavohříčkami (pochopitelně s Matematickým ústavem).
Jedenáctý ročník Ošetřovatelských dnů prevence proběhne 25. a 26. června v Opavě.

FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.
Termín konání: 29. května 2019, 13:00 – 15:00 hod. Místo konání: Fakulta veřejných politik v Opavě, Bezručovo nám. 885/14, Opava
Dne 22. 5. 2019 pořádá Slezská nemocnice v Opavě 22. Slezský den sester s konferenčním programem.

Dne 21. května 2019 se uskuteční kulatý stůl na téma "Partnerské násilí vůči expartnerovi"
Cílem kurzu je naučit absolventy osvojit si základní teoretické znalosti a praktické dovednosti v akutních stavech a vybraných onemocněních.
Dne 17. května 2019 se uskuteční v OC Breda & Weinstein veletrh Wellness day. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku zdravých pokrmů, přednášky o zdravé výživě, o zdravé vodě. U jednotlivých stánků si mohou nechat změřit tlak, váhu, ale také mají možnost zjištění své krevní skupiny nebo diagnostiky pleti. Na veletrhu se představí také fitness a wellness centra s ukázkou svých služeb a novinek ve sportovním odvětví. Fakulta veřejných politik v Opavě zde bude zastoupena studenty Ústavu ošetřovatelství.

Dne 15. května 2019 se uskuteční poradenství pro veřejnost na téma Měření základních životních funkcí (tlaku, pulzu, dechu) v podmínkách domácího prostředí v učebně CR-C305 pod vedením Mgr. Zuzany Hlubkové, Ph.D.
Předsedkyně AS FVP SU PhDr. Zdeňka Římovská, Ph.D. svolává dne 15. května 2019 v 11:00 hodin v aule C311 shromáždění Akademické obce. Všichni studenti a pedagogové jsou srdečně zváni. Odpovídat na Vaše dotazy budou připraveni: děkan FVP, proděkani a tajemník FVP.
V souvislosti s konáním shromáždění Akademické obce Fakulty veřejných politik v Opavě je vyhlášeno dne 15. května 2019 od 10:30 do 13:00hod. děkanské volno.

Už teď si můžete poznačit týden 7. – 11. května 2019 jako týden plný radosti, divadla, hudby, a poezie!
Dne 7. května 2019 budou probíhat prezentace studentů Ústavu ošetřovatelství na Základní škole Opava, Otická 18.
Dne 3. 5. 2019 se ve Slezské nemocnici v Opavě koná akce k Mezinárodnímu dni hygieny rukou, které se účastní také studenti Ústavu ošetřovatelství. V době od 9.00 do 12.00 hodin je možné se pod odborným vedením sester seznámit se správnou technikou mytí rukou a postupem dezinfekce, včetně praktického nácviku a kontroly kvality provedené hygieny.

ÚSTAV PEDAGOGICKÝCH A PSYCHOLOGICKÝCH VĚD pořádá přednášku z cyklu „Pohledy do praxe III“ s názvem OD NAŘÍZENÉ ÚSTAVNÍ VÝCHOVY K VEŘEJNÉMU OPATROVNÍKOVI, přednáší Bc. Kateřina Gerová, Sírius, příspěvková organizace. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 2. 5. 2019 od 11:25 hod. v učebně C202.
FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.
Tematickým zaměřením akce je problematika prevence rizikového chování v prostředí základní školy. Cílem je prostřednictvím pracovníků v pomáhajících profesích zmapovat rizikové chování, se kterým se ve školách učitelé, výchovní poradci a metodici prevence setkávají a současně jaké volí strategie pro jeho eliminaci a prevenci. Směřováno bude také na příklady dobré praxe, ale také na navázání vzájemné odborné spolupráce.

Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě pořádá mezinárodní odbornou a vědeckou konferenci zaměřenou na společné kvalitní a inkluzivně orientované základní vzdělávání.
Dne 9. dubna 2019 se v učebně č. 308 uskuteční přednáška na téma Role Mediační a probační služby. Přednášet bude vedoucí střediska Opava Mgr. Petr Tesař.
Jako každý rok, tak i letos pro Vás připravila Studentská unie Slezské univerzity Týden dobré vůle, který se jako vždy skládá z potravinové sbírky a darování krve. Ovšem v letošním roce dokonce sbíráme víčka pro malého Matyáška! :-) zJako každý rok, tak i letos pro Vás připravila Studentská unie Slezské univerzity Týden dobré vůle, který se jako vždy skládá z potravinové sbírky a darování krve. Ovšem v letošním roce dokonce sbíráme víčka pro malého Matyáška! :-)

Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na přednášku s názvem SPECIFIKA VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM, která se koná dne 4. 4. 2019 od 10:35 hod. v učebně C205.
Do registru se můžeš zapsat přímo na půdě univerzity bez nutnosti návštěvy nemocničního zařízení. Zápis spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut.
Přihlášky ke studiu přijímáme do 31. 3. 2019 (bakalářské a navazující magisterské studijní programy).

FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.
V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční workshop pro rodiče žáků a pedagogické pracovníky škol a školských zařízení.
Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na seminář s názvem Probační a mediační služba v teorii i praxi, který se uskuteční dne 21. 3. 2019 od 9:45 hod. v učebně C308.

Dne 14. března 2019 se uskuteční Světový den ledvin v Městské nemocnici Ostrava, p.o. za účasti studentů Ústavu ošetřovatelství.
Sanace rodiny v systému sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Zveme vás na ples Slezské univerzity v Opavě, který se uskuteční v sobotu 9. března 2019 od 19 hodin v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě. K tanci a poslechu zahraje skupina Hot Strings. Doprovodný program: Když matematik tančí…, barmanská FireShow, vystoupení Limit Dance Corporation, DJ Viki a fotokoutek. Těšit se můžete na atraktivní ceny v tombole.

Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na studentský workshop STUDENTI STUDENTŮM k bakalářským pracím studentů prezenčního studia bakalářského studijního oboru Sociální patologie a prevence, který se uskuteční dne 7. března 2019 v učebnách C308, C309 a C310.
V Mateřské škole Sokolovská v Ostravě - Porubě proběhl workshop první pomoci pro předškolní děti.
Ústav ošetřovatelství Vás zve na Den pracovních příležitostí pro studenty oboru Všeobecná sestra.

Dne 25. ledna 2018 se uskuteční na Fakultě veřejných politik v Opavě Den otevřených dveří.
Dne 25. ledna 2019 proběhne v 10:00 hod. mezinárodní odborný workshop.
Dne 22. ledna 2019 proběhne v 9:00 hod. v učebně č. 203 kurz pro zpracování empirických dat.

Dne 21. ledna 2019 se uskuteční setkání se zástupci středních škol.
Setkání se bude konat dne 18. 12. 2018 od 13.00 hod. v prostorách fakulty.
Výstava bude probíhat ve dnech 11. 12. 2018–20. 12. 2018.

Tematický workshop je jedním z výstupů projektu ISIP s názvem Indikátory determinující neúspěšnost studentů terciárního vzdělávání na SU v Opavě, jehož označení je 24/ISIP/2016.
Dne 4. prosince 2018 ve 14.00 hodin se uskuteční workshop v rámci projektu Postoje obyvatel Moravskoslezského kraje na využití internetu věcí za účelem rozvoje koncepce chytrých měst.

Zástupci Fakulty veřejných politik v Opavě budou prezentovat ve dnech 30. 11. - 1. 12. 2018 jednotlivé obory na veletrhu STŘEDOŠKOLÁK, VYSOKOŠKOLÁK, který se uskuteční na výstavišti Černá louka v Ostravě.


Den prevence se bude konat 29. listopadu 2018 v obchodním centru Breda & Weinstein od 9 - 17 hodin. 

Návštěvnici mohou bezplatně využít měření krevního tlaku a pulzu, zjištění krevní skupiny a cukru, opilecké brýle, hodnocení BMI nebo ukázku první pomoci.

Workshop k významnému životnímu jubileu prof. Dušana Uhlíře. Pořádá Ústav historických věd.


28. listopadu 2018, Schösslerův salonek, Obecní dům, Ostrožná 46, Opava

•    Jakou perspektivu nabízela modernímu občanu napoleonská a ponapoleonská Evropa? Byla tato Evropa jednotná nebo rozdělená?
•    Které osobnosti, události či fenomény přispěly na prahu zrození moderní doby k formování obrazu moderního Evropana?
•    Má idea evropské identity své kořeny ve vizích napoleonské či ponapoleonské Evropy?

Těmto a dalším otázkám se bude věnovat mezinárodní workshop organizovaný Ústavem historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě dne 28. listopadu 2018 u příležitosti významného životního jubilea emeritního profesora Dušana Uhlíře, autora mimo jiné nedávno vydané publikace Čas kongresů a tajných společností, která mapuje jeho dlouhodobý badatelský zájem v oblasti evropských dějin první poloviny 19. století.

V rámci cyklu "Člověk pod lupou společenských disciplín" pořádá Ústav pedagogických a psychologických věd přednášku na téma Drogová problematika na Opavsku. Přednáška se koná ve čtvrtek 22. 11. 2018 od 9.45 hod., místnost C308. 


Dne 21. 11. 2018 se uskuteční přednáška z cyklu Pohledy do praxe III. Projekt Objevuj a motivuj představí jeho realizátorky Petra Štenclová, DiS. a Jitka Turčínková, pedagožky předškolního klubu ve Vítkově, Centrum inkluze o.p.s., Vítkov. Přednáška se uskuteční od 9.45 hod. v učebně C310.

V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční modul pro pedagogické pracovníky.

Kurz pro potencionální tvůrce kurzů či akademické pracovníky v prostředí LMS Moodle zaměřený na demonstraci a praktické procvičení základních dovedností a postupů tvůrce či vyučujícího v kurzu. Určeno padagogickým pracovníkům.


V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční modul pro pedagogické pracovníky.

V rámci řešení projektu NAKI II „Právní, historické a společenskovědní aspekty nových a tradičních menšin v České republice“ Ministerstva kultury ČR proběhne workshop pořádaný Slezským zemským muzeem a Fakultou veřejných politik v Opavě. Workshop na téma TRADIČNÍ A NOVÉ MENŠINY VE SLEZSKU OD ROKU 1945 se uskuteční dne 19. listopadu 2018 od 10 hodin v budově Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14.


Využití nástrojů MS-Office, Office 365 a jiného kancelářského software včetně síťových zdrojů ve výuce a akademické práci s možnou demonstrací hardwarových pomůcek. Doporučení ke koncepci a tvorbě materiálů, doporučení k použití při vedení výuky a doporučení při použití při tvorbě LMS kurzů. Určeno administrativním pracovníkům. Kurz se uskuteční v učebně č. 201.


V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční modul pro pedagogické pracovníky na Základní škole, Ostrava - Stará Bělá.

První přednáška v rámci 17. ročníku cyklu "Člověk pod lupou společenských disciplín". Tématem přednášky PhDr. Hany Buršové bude Pěstounská péče na přechodnou dobu.

Přednáška se uskuteční 8. 11. 2018 od 9.45 hod. v místnosti C205.

Cyklus konferencí s názvem Média / dějiny / společnost a podtitulem Kdo rozhoduje o tom, co si myslíme? (Manipulace, propaganda a rozhodování napříč soudobými/ novodobými dějinami) usiluje o posouzení výše uvedených skutečností a poskytnutí prostoru k široké diskusi tvůrců (producentů, scenáristů, režisérů, historiků) i představitelů cílových skupin (učitelů dějepisu, studentů, veřejnosti) k dané problematice. V roce 2018 bude konference zaměřena především na téma obrazu historických událostí v hraném filmu a beletrii a na téma manipulace hraným filmem, zejména filmem dle skutečných událostí, vytvářejícím iluzi historické rekonstrukce reality.

V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční modul pro pedagogické pracovníky na ZŠ v Třemešné.

Konference se koná v prostorách FVP SU v Opavě, Bezručovo nám. 14, Opava, posluchárna C308.

Dne 29. října 2018 proběhne zasedání Pléna Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických profesí v České republice.


V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční modul pro pedagogické pracovníky na Základní škole a Mateřské škole Staré Město.

V rámci projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze - otázka školy, rodiny, okolí se uskuteční workshopy.

Veletrh vzdělávání se uskuteční ve čtvrtek 18. října 2018 v obchodním centru Breda & Weinstein. Fakultu veřejných politik v Opavě budou zastupovat na veletrhu studenti jednotlivých oborů, kteří budou odpovídat na dotazy návštěvníků.


V rámci Edukačního centra Ústavu ošetřovatelství proběhne poradenství pro veřejnost na téma Prevence rakoviny prsu, děložního čípku, varlat - aneb co můžu pro sebe udělat a proč je důležité přijít včas a to od 15:30 do 17:30 na Fakultě veřejných politik v Opavě.

Workshop věnovaný problematice suicidality „SEBEVRAŽDA SEBEvražda sebeVRAŽDA“: prevence, intervence a péče o pozůstalé, který se bude konat dne 12. 10. 2018 v prostorách Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Spoluorganizátorem tohoto workshopu je Asociace poradců pro pozůstalé.

Akce je určena pouze pro odbornou veřejnost.

V rámci Edukačního centra Ústavu ošetřovatelství proběhne poradenství pro veřejnost na téma Pečování o nemocného s psychózou v domácím prostředí a to od 15:30 do 17:30 na Fakultě veřejných politik v Opavě.


Dovolujeme si Vás pozvat na promoce absolventů FVP SU, které se uskuteční pro všechny obory dne 10. 10. 2018 v 11.00. Registrace na promoce probíhá na odkazu níže.

Imatrikulace se koná v aule Fakulty veřejných politik ve středu 10. října 2018 v 9:00h.

V souvislosti s konáním slavnostní imatrikulace je vyhlášené pro studenty 1. ročníků všech studijních oborů Fakulty veřejných politik v Opavě děkanské volno.Dne 6.10.2018 od 10:30 hodin bude probíhat v prostorech Fakulty veřejných politik (Bezručovo náměstí 14, Opava) sraz absolventů.

Program Noci vědců bude probíhat na Fakultě veřejných politik v Opavě, Bezručovo náměstí 885/14, 746 01 Opava. Více na: https://www.slu.cz/fvp/cz/aktuality/15/64

Rektor a předseda Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě si Vás dovolují pozvat na Akademický den 2018, který se koná u příležitosti zahájení nového akademického roku a 10. výročí vzniku Fakulty veřejných politik v Opavě, ve středu 3. října 2018 v 10 hodin v aule Fakulty veřejných politik v Opavě, Bezručovo náměstí 14.

Akademický den


V souvislosti s konáním slavnostního zahájení akademického roku 2018/2019 je dne 3. 10. 2018 vyhlášené děkanské volno.