Moderní výzvy lidstva s Jaroslavem Kmentou, POZOR ZMĚNA MÍSTA

  • hlavní
  • 12.05.2022
Novinář, spisovatel a nakladatel Jaroslav Kmenta bude 12. května od 11:00 hostem cyklu Moderní výzvy lidstva, který tradičně proběhne NETRADIČNĚ v kostele svatých Janů v Opavě. Akce je určena pro studenty středních a vysokých škol i širokou veřejnost.
Jaroslav Kmenta se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků. Je jedním z průkopníků investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku, za rok 2018 pak novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.

„Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? Protože ho nikdo nemá rád. Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava, nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělá dobře a navíc nestranně,” uvedl Robert Čásenský, šéfredaktor časopisu Reportér Magazín, v jehož redakci Jaroslav Kmenta aktuálně působí.

Akci pořádá Fakulta veřejných politik ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem Opava. Přednáška bude po jejím skončení dostupná na  YouTube kanálu Moderní výzvy lidstva: https://www.youtube.com/channel/UCWo4fnj57jSxVuHDZUK6wvA