Moderní výzvy lidstva s Pavlem Rychetským

  • hlavní
  • 05.10.2022
Proč je ústava důležitá? Tato otázka bude ústředním tématem besedy s ústavním činitelem a předsedou Ústavního soudu, disidentem, chartistou a doktorem práv Pavlem Rychetským, která proběhne 5. října od 11:00 na půdě Fakulty veřejných politik v Opavě na Bezručově náměstí 14.
Ústava je ústředním kodexem, ze kterého stát a veškeré jeho orgány a aktivity vychází. Některé země s velikou ústavní tradicí mají svou ústavu „pouze“ nepsanou, přesto však nezpochybnitelně respektovanou. Byť ústava České republiky psaná je, stejně jsme v poslední době svědky pokusů o její ohýbání a překrucování ve prospěch individuálních hráčů. Proč je obrana ústavy důležitá? O tom budeme diskutovat v dalším dílu cyklu Moderní výzvy lidstva.

Přednášku můžete sledovat také jako online stream živě i v záznamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva: https://1url.cz/OzyS0.

Akce je určena pro studenty středních a vysokých škol i širokou veřejnost – vstup je volný. Přednáškový cyklus připravuje Mendelovo gymnázium s Fakultou veřejných politik v Opavě, online stream zajišťuje obor Audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.

  

Nový obrázek

Další události

Všechny události