Den prevence v OC Breda & Weinstein

  • hlavní
  • 16.06.2022
Oblíbená akce, kterou tradičně pro širokou veřejnost připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě, proběhne 16. června od 10:00 do 17:00 v univerzitním centru UniPoint v OC Breda & Weinstein (1. patro vedle Krevního centra).
V oblasti péče o zdraví se program zaměří na prevenci civilizačních chorob, možnost vyšetření rizikových znamének dermatoskopem, dále si zájemci budou moci změřit krevní tlak či vidění a barvocit, budou si moci vyzkoušet nácvik resuscitace na dospělém i dětském modelu, brýle pro simulaci zrakových vad, zjistit vše potřebné o bezpečném podávání léků dětem nebo vyzkoušet manipulaci s invalidním vozíkem, a zjistit tak více o životě s handicapem.

Pro ty, které zajímá duševní zdraví, bude připravena možnost otestovat si svou duševní pohodu pomocí tzv. Well-being testu a získat užitečné tipy, jak své rozpoložení zlepšovat.

Z oblasti speciální pedagogiky pak bude připraven program s názvem Hravé povídání aneb jak předcházet poruchám řeči, v rámci kterého získají cenné rady zejména rodiče, kteří díky nim budou moci lépe odhalit a řešit případné problémy u svých dětí.

Program Dne prevence připravuje Ústav nelékařských zdravotnických studií, Ústav speciální pedagogiky a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě za podpory statutárního města Opavy.