Erik Tabery nejen o svobodě slova

  • hlavní
  • 14.03.2023
Hostem dalšího dílu přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva bude 14. března uznávaný český novinář a publicista Erik Tabery, který od roku 2009 působí jako šéfredaktor týdeníku Respekt.
Autor: Mgr. Lada Dobrovolná

Erik Tabery je nositelem Ceny Ferdinanda Peroutky, Novinářské křepelky i dalších novinářských ocenění. Za svou publicistickou činnost obdržel Ceny Toma Stopparda a Magnesia Litera. 

Už název jeho přednášky Svoboda slova v éře dezinformací a role médií jasně vyhraňuje téma, o kterém se bude v Opavě hovořit. Necenzurovaná svoboda slova je velkým výdobytkem západní civilizace a patří mezi hodnoty, které je třeba ochraňovat. Naše společnost se ale nyní musí vypořádat s velikým problémem, a to se systematickým šířením lží, které jsou jedním z nástrojů hybridní války. 
Má být tím, kdo bude určovat, které informace jsou validní, stát? Nebo to mají být média, která mají pravdivě informovat? Nejen na tyto otázky Erik Tabery odpoví v úterý 14. března od 11 hodin v aule Fakulty veřejných politik, která společně s Mendelovým gymnáziem celý přednáškový cyklus pořádá. Zváni jsou studenti i široká veřejnost. 
Debata bude přenášena formou streamu, který bude poté ke zhlédnutí na youtube kanálu Moderních výzev lidstva. 


Další události

Všechny události