Výstava představí Ukrajinu – zemi kontrastů

  • hlavní
  • 28.04.2022
Výstava zachycující svobodnou Ukrajinu, kouzelnou zemi mnoha možností, bohatství i bídy v době jejího rozkvětu a rozvoje mezi léty 2010 až 2020, bude ke zhlédnutí pro širokou veřejnost v OC Breda & Weinstein od 28. dubna do 20. května. Připraven je i zajímavý doprovodný program.

O Ukrajině v dnešních dnech slýcháváme zejména v kontextu bezprecedentního a hrůzného válečného konfliktu, který zemí aktuálně zmítá. Drastické záběry z válečných zón vyvolávající úzkost jistě neminuly v uplynulých měsících nikoho. Tato výstava si však za cíl klade podat poněkud jiný obraz země. Takový, který Ukrajinu ukazuje v její pestrosti, jako zemi nebývalých kontrastů, lesku i bídy, zemi, kterou jistě stojí za to lépe poznat. Výstavu společně s doprovodným programem připravila Fakulta veřejných politik v Opavě a její autorkou je Mgr. Andrea Preissová Krejčí, Ph.D.

Součástí výstavy bude také doprovodný program ve formě přednášek se zajímavými hosty, odborníky na slovo vzatými. 28. dubna od 17:00 proběhne přednáška s názvem Krajané na Ukrajině v podání prof. Lyudmyly Chyzhevske z Žytomyrské technologické univerzity, předsedkyně spolku volyňských Čechů v Žytomyru. Další přednáška pak proběhne 11. května v 17:00 a její název zní Ukrajinci v ČR před válkou, jejich integrace do české společnosti a uplatnění v ČR. Přednášet bude Mgr. Uljana Cholodová, Ph.D. z Katedry slavistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Výstava i přednášky budou probíhat v UniPointu (1. patro OC Breda & Weinstein, vedle Krevního centra), vstup je volný vždy po dobu provozu obchodního centra.

Výstava je realizována v rámci projektu „Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě“ reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014696.

                                                                               


Další události

Všechny události