Historicky první derby v esportu mezi Slezskou univerzitou a VŠB-Technickou univerzitou v Ostravě

  • hlavní
  • 29.04.2022
Esport, který je globálním fenoménem, ve sledovanosti často překonává tradiční sportovní soutěže a pronikl už dávno i na akademickou půdu. V pátek 29. dubna se na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO bude konat 1. moravskoslezské derby, ve kterém proti sobě nastoupí naši borci proti hráčům VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Slezská univerzita, přestože je na poli e-sportu relativním nováčkem, zareagovala na výzvu VŠB-TUO a obě univerzity tak od loňského roku společně připravují duel, ve kterém se proti sobě dvanáctičlenné týmy postaví ve třech hrách: FIFA 22, Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends. Vítězná univerzita získá titul nejlepší esportovní univerzity v Moravskoslezském kraji a její hráči finanční odměnu.

Ke sledování zápasu, které bude možné osobně i online, jsou zváni jak studenti obou univerzit, tak středoškoláci. Zájemci, kteří navštíví akci osobně, se budou moci navíc těšit se zajímavého doprovodného programu. Pro další informace sledujte Událost na FB Slezské univerzity.

Derby, které kromě univerzit pořádá také Esportovní studentská asociace (ESA), bude vysíláno z brněnského studia UNREAL STUDIOS na TWITCH.TV/ESPORTSA/.

Další události

Všechny události