5 hlavních důvodů PROČ U NÁS STUDOVAT


RESPEKTUJEME INDIVIDUALITU

U nás nejsi jen číslem ve výkazu! To, že většinu našich studentů znají pedagogové jmény, je jednou z výhod menší univerzity. Z hlediska komfortu při výuce určitě oceníš i menší studijní skupiny, u nás průměrně vychází 8,14 studentů na pedagoga! Chceš znát naše příběhy?


DO ŽIVOTA TĚ VYBAVÍME TOLIK DŮLEŽITOU PRAXÍ

Význam praxe pro život, a hlavně pro získání atraktivního zaměstnání, asi není třeba ani zdůrazňovat. Proto je u nás více než polovina studijních programů profesně orientovaných a 70 % našich studijních programů obsahuje přinejmenším měsíční povinnou praxi!  Navíc kromě erudovaných pedagogů zaměstnáváme i více než tisíc odborníků z aplikační sféry, kteří našim studentům praxi zajištují. 


PODPORUJEME TALENTOVANÉ, AKTIVNÍ I ZNEVÝHODNĚNÉ

Studentům se snažíme nabízet co nejvíce příležitostí k získání celé šíře stipendií. V roce 2022 získalo minimálně jedno stipendium téměř 30 % našich studentů, můžeš být mezi nimi i ty! Např.

  • 20.000 Kč za maturitu do průměru 1,25,
  • Až 60.000 Kč pro úspěšné řešitele soutěží,
  • 400 Kč měsíčně navíc pro znevýhodněné studenty,
  • 20 – 80 tis. Kč na podporu studia aktivním sportovcům na výkonnostní úrovni

a mnoho dalších


SÍDLÍME VE MĚSTECH S ÚŽASNOU ATMOSFÉROU

U nás rozhodně nebudeš dojíždět na kolej hodinu, pokud na ní vůbec seženeš místo! Vše je u nás blízko a po ruce. Což ale neznamená, že se v Opavě nebo Karviné budeš nudit. Pro pár tipů se mrkni na prvaci.slu.cz/volny-cas-a-zabava a k tomu přidej téměř 300 kulturních akcí ročně v každém z nich…


DO SVĚTA JE OD NÁS BLÍZKO

Výjezdy za zkušenou do světa podporujeme. Mezi výhody menší univerzity patří, že o finanční podporu na výjezd soupeříš s menší konkurencí. Zatím se u nás daří uspokojit 100 % vážných žadatelů o pobyt Erasmus+!
POSKYTUJEME KVALITNÍ VZDĚLÁNÍ A DIPLOM

Jsme členem European University Association, aliance Evropských univerzit STARS EU a zakládajícím členem Meziregionální univerzitní rady. Najdeš nás také v TOP žebříčku univerzit QS EECA University Rankings 2018. K absolventskému diplomu od nás dostaneš dodatek diploma supplement k uznání získané kvalifikace v cizině.


POMÁHÁME PŘEKONÁVAT PŘEKÁŽKY

Prostřednictvím našeho Poradenského centra nabízíme pomoc při řešení studijních i osobních potíží. Poskytujeme speciálně pedagogické, psychologické, sociální a emoční poradenství, intervence k podpoře studijní úspěšnosti i cílenou podporu našim uchazečům a studentům se specifickými potřebami.

Vytváříme pro ně vhodné podmínky ke studiu poskytováním asistenčních, poradenských, psychologických, tlumočnických či zapisovatelských služeb, nabídkou technického a technologického zázemí a zapůjčením kompenzačních pomůcek.

DIPLOMEM TO U NÁS NEKONČÍ…

Naše studenty a absolventy podporujeme v úspěšném uplatnění na trhu práce prostřednictvím univerzitního Kariérního centra. Pomáháme rozvíjet jejich silné stránky, nabízíme profesní diagnostiku, poradenství, výcviky, interaktivní workshopy a další rozvojové aktivity k posílení možností při hledání vhodného zaměstnání. Každoročně zprostředkujeme desítky zajímavých nabídek práce, brigád a trainee programů. Sledujeme profesní dráhu našich absolventů a intenzivně podporujeme přenos jejich zkušeností studentům formou odborných akcí, prezentací, seminářů, případových studií či vedením závěrečných prací. Status absolventa u nás znamená i zachování některých studentských výhod a nabídek společného setkávání na společenských akcích.