Ladislav Heryán bude přednášet na Fakultě veřejných politik

  • hlavní
  • 20.09.2022
Proč číst Bibli ještě ve 21. století? Nejen o tom bude beseda s biblistou, salesiánem, vysokoškolským pedagogem a katolickým knězem Ladislavem Heryánem. Určena je pro studenty středních a vysokých škol i veřejnost. Akce v rámci cyklu Moderní výzvy lidstva proběhne 20. září na půdě Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14 od 11:30.

Starší část Bible je tvořena prastarými spisy židovského národa, novější část bible tvoří texty, které jsou posvátné pro křesťany a týkají se Ježíšova působení a jeho příslibů. Může tato kniha, která inspirovala nesčetné množství uměleckých a literárních děl, být přínosná i pro člověka, který v Boha nevěří? Nejen o tom si budeme povídat s biblistou, salesiánem, vysokoškolským pedagogem a katolickým knězem Ladislavem Heryánem.

Přednášku můžete sledovat také jako online stream živě i v záznamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva: https://1url.cz/OzyS0.

Akce je určena pro studenty středních a vysokých škol i širokou veřejnost – vstup je volný. Přednáškový cyklus připravuje Mendelovo gymnázium s Fakultou veřejných politik v Opavě, online stream zajišťuje obor Audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.