SUšte s rektorem! Zapojte se do osvětové kampaně Suchej únor!

  • hlavní
  • 01.02.2022
Celý měsíc bez alkoholu. Pro někoho samozřejmost, pro jiného velká výzva! A jak jste na tom vy? Dokážete si po dobu jednoho měsíce odpustit sklenici oblíbeného zlatavého moku, vína či panáka tvrdého alkoholu? Pojďte zkusit udělat něco pro své zdraví a zapojte se do akce SUchej únor: SUšte s rektorem! Slezská univerzita se již podruhé připojila k celostátní zdravotně-osvětové kampani Suchej únor a pro své studenty, absolventy a zaměstnance připravila soutěž, ve které si můžete vyzkoušet, jaké je to žít zdravě po dobu jednoho měsíce bez alkoholu.

Celostátní kampaň Suchej únor letos slaví své jubilejní 10. narozeniny. Jejím smyslem je vydržet jeden měsíc bez alkoholu. Zní to jednoduše, avšak pro někoho to může být nepřekonatelným oříškem. Ale od toho jsou tu výzvy! Po loňském úspěšném ročníku, kdy se do bezalkoholové výzvy zapojilo 52 účastníků , si oddělení komunikace Slezské univerzity i v letošním roce připravilo akci pro své studenty, absolventy a zaměstnance SUchej únor: SUšte s rektorem. Zapojte se i vy! Nejenže v únoru uděláte něco pro své zdraví, navíc můžete vyhrát zajímavé propagační předměty Slezské univerzity – powerbanku a velký outdoorový ručník s logem Slezské univerzity.

„Strávit měsíc bez alkoholu – nebo i delší období, kdyby na to přišlo – pro mne osobně žádným problémem není. Ale protože vím, že závislost a sklony k ní bývají často podceňovány, pokládám Suchej únor za perfektní příležitost pro každého, kdo si stejně jako já myslí, že měsíc bez alkoholu pro něj nebude problémem, aby si toto „suché“ období vyzkoušel. Možná se o sobě něco dozví,“ vysvětluje rektor Slezské univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., který se i v letošním roce stal hlavní tváří této „suché“ kampaně, pro kterou také natočil exkluzivní video pozvánku.


Máte kuráž vydržet celý měsíc bez alkoholu i vy? Pokud ano a jste studentem, absolventem nebo zaměstnancem Slezské univerzity, pak do toho pojďte s námi! Od 24. ledna si můžete na stránkách
suchejunor.slu.cz stáhnout speciální kalendář, do kterého si budete křížkovat dny bez alkoholu. Více informací o pravidlech soutěže najdete zde.

Další události

Všechny události