• 04.11.2019

Univerzitní informatici realizovali první opavský robotický pětiboj

Prostory galerie obchodního domu Breda&Weinstein v prvním patře patřily ve čtvrtek 17. října žákům základních a středních škol. Pracovníci Ústavu informatiky Slezské univerzity v Opavě pro všechny zájemce připravili Robotický pětiboj - zábavný soutěžní program plný důmyslných klání a úkolů.
  • 31.10.2019

Historický klub odhalil nové logo

Historický klub studentů Slezské univerzity odhalil na své středeční poradě nové logo. Má podobu erbu, kterým se nejen hlásí k Slezské univerzitě, ale také představuje šíři historického záběru, kterému se klub věnuje.
  • 30.10.2019

Doktorand archeologie Ondřej Klápa: "Léto na jižní Sibiři je pro mě odpočinek"

Posluchač oboru Archeologie na Slezské univerzitě v Opavě Mgr. Ondřej Klápa se jako mnoho jiných studentů věnuje kromě školních povinností i profesně zaměřeným aktivitám ve volném čase. Kdo by ale mohl říct, že se mu podařilo zařadit do mezinárodního týmu expedice, která zkoumá mohyly v jedné z republik Ruské federace, o níž většina z nás pravděpodobně ani neslyšela? Nejen výzkumu v Tuvinské republiceje věnován tento rozhovor.
  • 24.10.2019

Mise s Lékaři bez hranic očima absolventky Slezské univerzity v Opavě

Studentům Slezské univerzity se v úterý 15. října naskytla málo vídaná příležitost nahlédnout pod pokličku světově uznávané organizace Lékaři bez hranic. Absolventka oboru Veřejná správa a regionální politika (tehdejší přesný název oboru) Alžběta Truparová je totiž administrativní pracovníci této nadnárodní společnosti a má za sebou mise v iráckém Mosulu a na Ukrajině.
  • 24.10.2019

Očekávané Hovory s… jsou konečně tady!

Konec října se ponese v duchu tradiční události, která přibližuje divákům osudy významných Opavanů. V Talkshow Hovory s… mohli návštěvníci spatřit už celou řadu hostů zpovídaných BcA. Jakubem Plaskurou, posluchačem navazujícího magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba. A ani tentokrát nebude 31. října v klubu Art o zábavu nouze.
  • 22.10.2019

Opavský Den s němčinou aneb šprechtíme

V úterý 15. října zachvátila Opavu jazyková horečka. Celý den byl protkaný nejrůznějšími aktivitami pro děti i dospělé, kteří mají co dočinění s německým jazykem. Událost probíhala pod záštitou Goethe-Institutu v Praze a ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě.
  • 19.10.2019

Katerina Rico Cernohorska: V Bolívii jsou docenti studentovi blíže

Druhý týden v říjnu navštívila naši univerzitu prorektorka bolivijské vysoké školy Universidad San Francisco De Asís (dále USFA) Katerina Rico Cernohorska. Se Slezskou univerzitou podepsala smlouvu o vzájemné spolupráci, která se týká zatím pouze Institutu tvůrčí fotografie (ITF) a Multimediální tvorby (MMT). Jakých dalších oborů se spolupráce bude týkat a zda je studium v Bolívii jiné, než to naše a mnoho dalšího se dozvíte v rozhoru.
  • 18.10.2019

Hvězda Jindřich Štreit se usadila na Bolt Toweru

Jsou asi čtyřicet centimetrů veliké, mají pět cípů a usadily se v sedmém patře schodiště ostravského symbolu, věže Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. Ve středu odpoledne se na ně přišli podívat novináři, představitelé krajského úřadu, pořadatelé Ceny Jantar, autorka sošky Ceny Jantar Šárka Mikesková a další zvědavci.
  • 17.10.2019

Studentská unie připravuje Pivní maraton

Co nevidět je tady akce, která v minulosti měla obrovskou tradici, pak se na nějakou dobu vytratila ze životů studentů Slezské univerzity, aby se zase vrátila do kalendářů všech, kteří žijí nefalšovaným studentským životem. Řeč je o Pivním maratónu, který si letos vzaly na svá bedra dámy ze Studentské unie Slezské univerzity (dále jen SU²) Kristýna Bečvářová a Alena Kaňová.
  • 14.10.2019

Fotograf Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou vstoupí na schodiště slávy

Ostrava, Opava – Jako vůbec první vstoupí ve středu 16. října 2019 na ostravské Jantarové schodiště slávy fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou. Stane se tak na jedné z dominant Dolní oblasti Vítkovice, na vyhlídkové věži Bolt Tower.