Očekávané Hovory s… jsou konečně tady!

• Martin Kůs
  • 24.10.2019
Konec října se ponese v duchu tradiční události, která přibližuje divákům osudy významných Opavanů. V Talkshow Hovory s… mohli návštěvníci spatřit už celou řadu hostů zpovídaných BcA. Jakubem Plaskurou, posluchačem navazujícího magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba. A ani tentokrát nebude 31. října v klubu Art o zábavu nouze.

Autorka Eva Gladkovová - studentská redakce Slezské univerzity

„Začínal jsem s tím, že chci dělat něco, co v Opavě ještě není. A přišel jsem na to, že opavský region má spoustu zajímavých lidí, ať už těch, co tady působí nebo se tu narodili a tím pádem by to nemusela být jednorázová akce,“ komentuje skromné počátky sám moderátor.

Netradiční anekdoty, nádech exotiky a emocí v podobě tanců i zajímavých hlasů, silné příběhy a kontroverzní společenské motivy. Pod taktovkou J. Plaskury se z večerů v suterénu stala známá událost a během tří let přetřásal nejrůznější témata s nespočtem osobností různorodého charakteru. Od prvního večera na podzim 2016 prožily Hovory svůj vlastní vývoj a letos v říjnu se tématem vrací do neobyčejného sportovního prostředí.

Do křesel tentokrát usednou:

Jakub Šiřina – vryl se do paměti nás všech především v minulých měsících, kdy se podílel na velkolepém úspěchu českého basketbalu na MS v Číně. Mnozí ho ale znají i z místní palubovky, protože je ikonou opavského ligového týmu a jeho kapitánem.

Nikol Vítečková + Alena Klapetková – tak trochu netradiční formu sportovní disciplíny představí trojnásobné mistryně republiky a mistryně světa v pole art, které na začátku října bojovaly o další vysoká umístění na MS v Kanadě.

Jakubův hlas může být návštěvníkům blízký rovněž z jiného prostředí. Působí totiž i na poli sportovního komentování, Stand up comedy nebo divadla.
„Na tento díl se hodně těším. Opava zase jednou ukáže, že má co nabídnout. Jakub Šiřina patří mezi nejlepší basketbalisty v republice a jeho nominace na MS o tom jen přesvědčuje. Nikol a Alenka jsou zase mistryně světa. Být mistrem světa v čemkoliv tak složitém jako je pole art, to je něco neskutečného a já osobně jsem moc rád, že v srdci Slezska takové osobnosti máme,“ svěřuje se Jakub Plaskura.

Srdečně zváni jsou všichni bez výhrad a vstupné je dobrovolné. Přijďte se ve čtvrtek 31. října od 19:00 bavit do klubu Art!

Nový obrázek