Studentská unie připravuje Pivní maraton

• Martin Kůs
  • 17.10.2019
Co nevidět je tady akce, která v minulosti měla obrovskou tradici, pak se na nějakou dobu vytratila ze životů studentů Slezské univerzity, aby se zase vrátila do kalendářů všech, kteří žijí nefalšovaným studentským životem. Řeč je o Pivním maratónu, který si letos vzaly na svá bedra dámy ze Studentské unie Slezské univerzity (dále jen SU²) Kristýna Bečvářová a Alena Kaňová.

Autor: Jakub Plaskura - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě, fotografie: archiv Studentské unie SU

Startuje se 22. října v 18.00 na typickém místě v Trap Music Baru, kam si studenti zvykli v posledních měsících chodit na různé party pořádané SU². Nebyl by to ale Pivní maratón, kdyby zastávek nebylo více. Mezi povinné „checkpointy“ budou patřit Bar Myslivna, U Přemka, Bar Návrat, restaurace U Ševce a Pivnice Admirál. V posledních dvou zařízeních je pivo pro účastníky soutěže zdarma, což je sponzorský dar Zlatovaru. Tento pivovar pro Pivní maratón připravil i hlavní cenu, kterou je poukaz na třicetilitrovou bečku zlatavého moku. V řešení jsou ještě další dvě hospody. Znamená to tedy, že celkem musí každý účastník zdolat 8 stanovišť. A jaké jsou vlastně podmínky pro úspěšné dokončení maratónu?

Každý tým bude muset projít všemi kontrolními body. V každé hospodě na tým bude čekat pivní hlídka, kterou tvoří minimálně jeden zástupce organizátorů. Týmy mohou být smíšené a hlídka dohlíží na to, že student musí vypít velké pivo a studentka malé. Pro větší zábavu mohou účastníci maratónu dostávat různé úkoly od členů hlídky, jak říká Kristýna. „Může se stát, že třeba někomu podnapilému hlídka dá za úkol, že musí udělat holubičku, dokud úkol nesplní, hlídka nemusí tým pustit dál. Na každém stanovišti totiž tým dostane podpis hlídače do karty na daném kontrolním bodu, aby mohl pokračovat dál.“

Pivní maratón byl na Slezské univerzitě tradičním tahákem zimních a někdy i letních semestrů. Pak se na nějakou dobu vytratil a už v minulém akademickém roce se opět probudil díky práci členů SU² k životu. Organizátorky si přejí, aby byl minimálně tak úspěšný jako ten loňský. Tak co? Už víte, co budete dělat 22. října večer?