• 13.01.2020

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu o tradici našeho rybářství a rybníkářství

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu, jehož cílem je zjistit, jak je možné využít tradici našeho rybářství a rybníkářství k rozvoji cestovního ruchu, včetně gastronomie a k utváření krajiny...
  • 09.01.2020

Pošlete dál, co už nepotřebujete. Pomůžete!

Na podzim minulého roku jsme na podporu Komunitního jedlého sadu zasadili na pozemku hned za Opavou darovaném hodnými lidmi univerzitní strom. Vybrali jsme statný ořešák, u něhož se nám líbilo, že se jeho plody podobají lidskému mozku.
  • 08.01.2020

Slezskou univerzitu zaměstnavatelé vnímají pozitivně

Osmnáctá příčka napříč všemi českými, moravskými a slezskými vysokými školami. To je místo, které letos více než pět set zaměstnavatelů v ČR přisoudilo Slezské univerzitě v Opavě v hodnocení ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2019.
  • 03.01.2020

Na Slezské se buduje dívčí basketbalový tým

Možná to byla otázka už mnohých z vás. Přiznám se, že i já sám jsem se pídil, proč nemá Slezská univerzita basketbal alespoň v rámci tělocviku, proč tady žádná podobná aktivita dávno není, když se naše škola nachází ve městě, které je díky BK Opava baštou tuzemské košíkové. Kloudnou odpověď jsem nikdy nedostal. Naštěstí máme na Slezské univerzitě aktivní studenty, kteří mnohdy berou situaci do vlastních rukou.
  • 28.12.2019

Pro mezinárodní diskusní fórum Meltingpot připravujeme exkluzivní filmový projekt

Už potřetí se letos v rámci diskusního fóra natáčela série unikátních filmových zpovědí s názvem Voices of Meltingpot. Poprvé však natáčení i postprodukční práce zajišťuje Slezská univerzita, konkrétně oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty. První snímek byl v předpremiéře uveden na Vánoce na sociálních sítích, další dva budou následovat ještě do konce roku.
  • 23.12.2019

Zemřel profesor Vladimír Wolf

Na letošní Vánoce nebudeme vzpomínat rádi. V předvečer Štědrého dne město Trutnov a Slezská univerzita v Opavě přišly o jednu z nejvýznamnějších osobností. V nemocnici Hradec Králové zemřel profesor Vladimír Wolf, historik, vysokoškolský pedagog, dlouholetý vedoucí výukového centra SU v Trutnově, laureát medailí SU a držitel Kulturní ceny z roku 2011. Bylo mu 77 let.
  • 20.12.2019

Historický kvíz ovládly Rychlé pípy

Historický klub studentů Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě (dále jen Historický klub) pořádal podruhé kvíz znalostí z oblasti dějin všeho druhu. První repríza dokázala ve čtvrtek 12. prosince zaplnit území podniku U Dvou dobráků, a to nejen historiky, ale i nadšenci znalými historických pramenů.
  • 19.12.2019

Dialog s rektorem pohledem studenta

V čase předvánočním se konal už třetí Dialog s rektorem. Tentokráte si mohli všichni studenti a pracovníci univerzity přijít pohovořit s rektorem Slezské univerzity doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D., který jako vždy ochotně odpovídal na otázky studentů, pracovníků i některých pedagogů univerzity. Přítomen byl také děkan Fakulty veřejných politik (dále jen FVP) prof. PhDr. Rudolf Žáček, Dr. a předseda Akademického senátu Slezské univerzity Ing. Werner Bernatík, Ph.D.
  • 18.12.2019

Nová Kniha je poctou profesoru Dušanu Uhlířovi

Slezská univerzita v Opavě a nakladatelství Togga v Praze vydávají v těchto dnech novou knihu „Moderní Evropan první poloviny 19. století. K životnímu jubileu profesora Dušana Uhlíře“.
  • 17.12.2019

Vaše Motanka zahřeje v ukrajinské Krasnohorce

Kateřina Lipka, posluchačka prvního ročníku oboru Edukační péče o seniory, přednášeném na Fakultě veřejných politik v Opavě, patří k těm lidem, kteří dokáží svoji touhu pomáhat druhým přeměnit na konkrétní činy. A tak kromě nástupu ke studiu začala letos působit rovněž jako dobrovolník neziskové organizace Chuť pomáhat. Teď, ve dnech pro nás už téměř svátečních, myslí na ty, kteří prožívají život v prostředí pro nás neznámém, na bojové frontě. A proto na Slezskou univerzitu přivedla Motanky.