Pošlete dál, co už nepotřebujete. Pomůžete!

• Martin Kůs
  • 09.01.2020
Na podzim minulého roku jsme na podporu Komunitního jedlého sadu zasadili na pozemku hned za Opavou darovaném hodnými lidmi univerzitní strom. Vybrali jsme statný ořešák, u něhož se nám líbilo, že se jeho plody podobají lidskému mozku.

Lopaty, krumpáče i dalšího nářadí se chopil sám rektor, který se u kopání jam a sázení řádně zapotil. Ano, jam, nikoliv jen jámy jedné – komunitní je odvozeno od komunity, čili společenství, tedy pracující společněJ (více o sázení zde).

Proč toto člověk či organizace dělají? Třeba proto, že je osloví nějaká idea, myšlenka. Jejím nositelem je v případě Komunitního jedlého sadu neziskový spolek Kapradí. Rozhodli jsme se pomoci také. Doslova přiložit ruku k dílu. Pro Ty, kteří už vědí, o jak očistný proces jde, nebo by to rádi poznali, nabízíme další možnost.

O sbírce

Připojili jsme se ke sbírce na podporu rozvoje sadu, který po podzimní výsadbě potřebuje spoustu dalších věcí, mimo jiné i oplocení nebo také studnu… Sbírka ale není o penězích! Chtěl bychom Vás požádat jen o to, co již stejně nepotřebujete, neužíváte či nenosíte, ale co by ještě mohlo někomu jinému posloužit. Darovat můžete

• čisté, nositelné oblečení,
  • módní doplňky,
  • knihy,
  • hračky,
  • hudební nástroje,
  • bytové doplňky
  • dárky
  • sklo i porcelán,
  • drobný nábytek
  • či sběratelské cennosti -  „poklady z půdy“.

Vaše dary můžete předat na sběrných místech neziskového spolku Kapradí, nebo na vrátnicích našich součástí, které se ke sbírce připojily.

V Opavě to jsou:

Rektorát SU, Na Rybníčku 1

Fakulta veřejných politik, Bezručovo nám. 14

Fyzikální ústav, Bezručovo nám. 13

Filozoficko-přírodovědecká fakulta, Masarykova tř. 37

V Karviné vrátnice Obchodně podnikatelské fakulty, Univerzitní náměstí 3

Rozhodnete-li se podpořit rozvoj Komunitního jedlého, či také lučního sadu, pomůžete vytvořit přívětivé místo nejen pro lidi všech generací, ale také místo, kde přírodě vrátíme kousek z toho, co si z ní bereme. Předem Vám děkujeme!

A nezapomeňte si přijít vybrat něco pro sebe na bazárku darovaných věcí, který se bude konat

3. – 4. dubna 2020 před budovou Optys na Masarykově tř. 36 v Opavě. Těšíme se na setkání.

Nový obrázek