Sedmý Opavský páv spouští registrace filmů a přidává novou kategorii

• Martin Kůs
  • 25.02.2020
Již 7. ročník mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv má svůj termín, nový vizuál a otevírá registrace filmů do svých soutěží.

OPAVA – Mezinárodní festival studentského filmu Opavský páv, který pořádají posluchači a pedagogové Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Slezské univerzity v Opavě (bývalé odd. audiovizuální tvorby), otevřel přihlašování filmových snímků do soutěže roku 2020.

Přihlášeny mohou být filmy s délkou maximálně 30 minut, jejichž autory jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol. Pořadatelé letos nově vyhlašují šest soutěžních kategorií: k původní pětici Hraný film, Hraný film – krátkometrážní (do 5 min), Animovaný film, Dokumentární film a Hudební videoklip přibyla zbrusu nová kategorie Reklamní a propagační video do 3 minut. Podmínkou je, aby je jednalo o díla vytvořená v roce 2018, 2019 a 2020.

Autoři mohou přihlásit své snímky on-line prostřednictvím přihlášky na stránkách festivalu. K vyplněné přihlášce autor přidá i odkaz ke stažení snímku ve formátech MP4, AVI, MOV a M2T (uloz.to, wetrasnfer, myairbridge atp.).

Soutěž Opavského páva je již tradičně dvoukolová. V první řadě vyberou a do finále nominují výběr z přihlášených snímků pořadatelé, tedy studenti a pedagogové oboru Audiovizuální tvorba Slezské univerzity v Opavě. Z nominací následně vybere a udělí ocenění nejlepším snímkům jednotlivých kategorií odborná mezinárodní porota. Současně udělí hlavní cenu festivalu. Uděluje se i cena diváků.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ NAJDETE ZDE

Uzávěrka registrací filmů je 4. dubna.

Letošní již sedmý ročník Opavského páva se uskuteční 4. až 6. května 2020 a jeho centrem se znovu stane areál Slezské univerzity v Opavě na Hauerově ulici č. 4. Tedy prostory, které po dvouleté rekonstrukci na podzim 2017 otevřela univerzita jako moderní centrum pro výuku umělecky zaměřených oborů.

Kromě soutěžních projekcí nominovaných filmů festival tradičně nabídne bohatý doprovodný program, který zahrnuje speciální projekce s besedami s tvůrci, přednášky, workshopy či koncerty.
Jen na doplnění:  absolutním vítězem ročníku 2019 se stal snímek A Siege režiséra Istvána Kovácse z University of Theatre and Film Arts v Maďarsku. Jeho trailer si můžete pustit zde.

Nový obrázek