Zemřel profesor Vladimír Wolf

• Martin Kůs
  • 23.12.2019
Na letošní Vánoce nebudeme vzpomínat rádi. V předvečer Štědrého dne město Trutnov a Slezská univerzita v Opavě přišly o jednu z nejvýznamnějších osobností. V nemocnici Hradec Králové zemřel profesor Vladimír Wolf, historik, vysokoškolský pedagog, dlouholetý vedoucí výukového centra SU v Trutnově, laureát medailí SU a držitel Kulturní ceny z roku 2011. Bylo mu 77 let.
prof. PhDr. Vladimír Wolf. Foto: portál Trutnovinky prof. PhDr. Vladimír Wolf. Foto: portál Trutnovinky

Profesor Wolf se stal
v roce 2014 laureátem Stříbrné medaile SU a v roce 2018, při příležitosti 10. výročí vzniku Fakulty veřejných politik v Opavě, kde externě působil a se kterou úzce spolupracoval i v době svého působení v Trutnově, laureátem medaile Silesia docta et culta Slezské univerzity v Opavě. Tu si z rukou děkana fakulty prof. Rudolfa Žáčka převzal v červnu 2019 při slavnostní promoci "svých" studentů trutnovského výukového centra.

Rozhovor, který při této příležitosti poskytl, si můžete přečíst zde.