Na Slezské se buduje dívčí basketbalový tým

• Martin Kůs
  • 03.01.2020
Možná to byla otázka už mnohých z vás. Přiznám se, že i já sám jsem se pídil, proč nemá Slezská univerzita basketbal alespoň v rámci tělocviku, proč tady žádná podobná aktivita dávno není, když se naše škola nachází ve městě, které je díky BK Opava baštou tuzemské košíkové. Kloudnou odpověď jsem nikdy nedostal. Naštěstí máme na Slezské univerzitě aktivní studenty, kteří mnohdy berou situaci do vlastních rukou.

Autor: Jakub Plaskura - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Jednou takovou je i posluchačka třetího ročníku oboru Lázeňství a turismus Anna Pavlicová, která stojí za zrodem myšlenky univerzitního basketbalového týmu. Ona sama má basketbal pod kůží, protože hraje nejvyšší českou ligu v basketbale za ŠBS Ostrava. Setkává se tak na palubovce pravidelně s euroligovým týmem USK Praha, a jelikož ostravský celek letos hraje i evropský pohár CEWL Cup, sama Anna Pavlicová se díky basketbalu také nemálo nacestuje. V jaké fázi je tento projekt nám Anička s nadšením sdělila. „Momentálně je nás 8, takže kdyby se chtěl někdo ještě přidat, má dveře otevřené. Teď jsme ve fázi, že už se stačí jen v lednu sejít a začít trénovat.“

Anna Pavlicová je rovněž bývalou juniorskou reprezentantkou České republiky ve streetbalu (hraje se zpravidla venku na jedné polovině hřiště 3 na 3, pozn. redakce), takže otázka, kdo vlastně trenérsky povede nově vznikající tým, byla spíše zbytečná. Bude to právě Anna Pavlicová, která se bude snažit své kolegyně vést. Hlavním důvodem vzniku dívčího týmu na Slezské univerzitě je především slovo zábava, ale nemusí zůstat jen u ní. Zakladatelka týmu by se ráda s ostatními dívkami prezentovala i na Českých akademických hrách, ale to je hudba vzdálené budoucnosti. I některé další dívky totiž mají zkušenosti s basketbalem v nejrůznějších týmech, takže podhoubí máme na Slezské univerzitě jednoznačně solidní.

Tréninky by měly probíhat jednou týdně a přístup by na ně mohl mít v podstatě jakýkoliv student Slezské univerzity, který má chuť si zasportovat. Místo, kde se bude tým scházet, ještě není pevně určeno. O všem budou zájemkyně včas informovány.

Nový obrázek