• 14.06.2021

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Upozorňujeme studenty, že k dosavadním vydaným opatřením začala platit povinnost testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 u těch studentů, kterým je v rámci rozvolňování protiepidemických opatření umožněn od 26. dubna 2021 návrat do prostor Slezské univerzity. Testování studentů bude od 10. 5. 2021 v prostorech Fakulty veřejných politik v Opavě provádět poskytovatel zdravotních služeb. Upozorňujeme, že na testování je třeba se objednat (viz odkaz dále).
  • 23.04.2021

Z divadelnice covidovou sestrou. Rozhovor se studentkou Terezou Krejčovou

Své pohodlí vyměnili za ochranný oděv, aby denně pomáhali v boji proti koronaviru. Řeč je o pracovnících covidových center, mezi které patří také studentka Slezské univerzity Tereza Krejčová. S tím, co obnáší tato nelehká profese, se s námi podělila v rozhovoru níže.
  • Daniel Martínek

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora SU k ubytování na kolejích

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity: ubytování na kolejích pro období od 12. 4. 2021.

Preventivní testování zaměstnanců na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2

Rektor Slezské univerzity vydal rozhodnutí č. 10/2021, kterým nařizuje preventivní testování zaměstnanců na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2.
  • 13.04.2021

Pečujte o své duševní zdraví v době koronaviru!

Život v době koronaviru je náročný na psychiku. Mimořádná doba klade mimořádné psychické nároky na každého z nás, přinesla do našich životů mnoho změn, proto bychom neměli zapomínat na duševní hygienu. Nástroj, jak dokážeme posilovat svou odolnost a pečovat o sebe, přináší inciativa opatruj.se. Vyvinuli ji a zaštiťují odborníci z Národního ústavu duševního zdraví za odborného přispění a garance Ministerstva zdravotnictví, psychologických pracovišť Ministerstva vnitra, Armády ČR, Policie ČR a Hasičského záchranného sboru, pacientské organizace Nevypusť duši a dalších odborníků.
  • 10.02.2021

Jak jsou na tom studijní programy turismu, gastronomie a hotelnictví v covidovém období?

Co se děje kolem nás bychom ještě před rokem vůbec neočekávali. Každý si zřejmě dovede představit, že obory zabývající se cestovním ruchem a hotelnictvím právě teď neprožívají nejlepší časy. Turismus, gastronomie, ekonomika a aktivity s tím spojené však tvoří nedílnou součást nabídky studijních programů Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity, ale jak si v této době obory opravdu stojí?
  • 08.01.2021

Dobré příklady táhnou: rektor Slezské univerzity se nechá očkovat!

Je to světlo na konci tunelu. Očkování proti covidu má být konečně spolehlivou cestou k běžnému životu, jaký jsme znali před vznikem současné epidemie. Vakcíny proti covid-19 jsou léčiva, která brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 tím, že proti tomuto viru vyvolávají v organismu imunitní odpověď. Spousta lidí si ale klade otázku, jestli je očkování bezpečné. Pokud sami stále váháte, máme pro vás jeden příklad za všechny. Rektor Slezské univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., s očkováním určitě počítá!
  • 05.01.2021

Dopad koronaviru na společnost? Odpovídá pedagog Slezské univerzity Jiří Siostrzonek

Bylo nám ctí v této nesnadné době uskutečnit rozhovor s pedagogem Slezské univerzity doc. Mgr. Jiřím Siostrzonkem, Ph.D. Pan docent je mimo jiné také vizuálním sociologem se zájmem o společenské otázky. Koronavirus a jeho dopady na společnost byly naším klíčovým tématem. Jak tento dlouhotrvající stav hodnotí, si můžete přečíst v následujících řádcích.
  • 25.11.2020

Pedagožka Anna Stránská pomáhá v nemocnici v rodném Uherském Hradišti

V boji proti koronaviru pomáhá mnoho studentů, pozadu nezůstávají ani pedagogové Slezské univerzity. Anna Stránská působí na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě jako pedagog a vyučuje studenty Kulturní dramaturgie v divadelní praxi předmět Dramaturgie festivalů. O důvodech i průběhu její dobrovolnické činnosti se můžete dočíst v rozhovoru níže.
  • 18.11.2020

Naši studenti zůstávají v první linii v boji s koronavirem

Jak rychle přišel, tak rychle změnil životy nás všech. Koronavirus nadále pobývá mezi námi a v druhé vlně pandemie, kterou si aktuálně procházíme, o sobě dává razantně vědět. Není jednoduché přijmout realitu takovou, jaká je. My se však nevzdáme a společně bojujeme. Studenti Slezské univerzity pomáhají v první linii na všech frontách.