• 20.05.2020

AKTUALIZOVÁNO! Pomáháme pomáhat

Vážení studenti, využijte stipendijní program rektora SU na podporu humanitárních aktivit. Vážíme si všech vašich dobrovolných činností a aktivit spojených nejen s bojem proti nemoci Covid-19. Rádi bychom vás tak upozornili na Stipendijní program rektora na podporu humanitárních aktivit studentů realizovaných v příslušeném akademickém roce. Žádost o stipendium v rámci tohoto programu lze podat na dobrovolnické aktivity, které nejsou honorovány. Nelze tak žádat v případě, pokud student vykonává nařízené pracovní povinnosti.
  • 19.05.2020

Matematická pohotovost už zase ordinuje také offline

Každé úterý a čtvrtek od 14h do 18h se opět otevírají brány Matematické pohotovosti i v „offline“ režimu. Kvůli koronaviru se v posledních týdnech mohli žáci a studenti spoléhat na pomoc Matematické pohotovosti jen online prostřednictvím služby DUO. Jde do tuhého, uzavírání známek a maturity se blíží, takže nebylo nač čekat. Matematická péče proto sílí. Teď už Matematická pohotovost ordinuje online i offline. Přednost budou dostávat návštěvníci, kteří se přímo fyzicky dostaví do opavského centra Brain fitness na Beethovenově 2, kde Matematická pohotovost sídlí.
  • 15.05.2020

Jak se žije na univerzitě: bonusový 6. díl

V bonusovém šestém dílu cyklu Jak se žije na univerzitě vám přinášíme další pohled na situaci kolem koronaviru. Život se pomalu a jistě vrací k normálu. A proč tento díl nese přídomek bonusový? To zjistíte po jeho přečtení.
  • David Jančar
  • 11.05.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Aktuální informace ke státnicím v červnu

Státní závěrečné zkoušky proběhnou na SU OPF v řádných (původně stanovených) termínech.
  • 11.05.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Důležité informace pro studenty

Aktuální informace týkající se výuky na fakultě.
  • 07.05.2020

Rozvolnění mimořádných opatření č. 4 pro konzultace a zkoušení až pro 15 osob

IV. Změny a doplnění - Rozhodnutí rektora č. 8/2020 - Opatření k zamezení šíření koronaviru
  • 07.05.2020

Atypická vernisáž v atypické době

Pod širým nebem, v bezpečnostních rozestupech a bez obvyklého přípitku se ve středu 6. května 2020 v sadech Svobody v Opavě uskutečnila vernisáž fotograficko-sociálního projektu „Životy pod rouškou“. Svůj pohled na současnou dobu prostřednictvím fotografií na ní představili oba autoři projektu, fotografové z univerzitního Institutu tvůrčí fotografie: současný student Ivo Žídek a absolvent Jan Langer. Přenést původní projekt reportáže pro zpravodajský web ČT24 do podoby outdoorové výstavy pro Opavany pomohli domovský Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Opavská kulturní organizace a Slezská univerzita, jejíž rektor doc. Pavel Tuleja nad výstavou převzal i osobní záštitu.
  • 05.05.2020
  • Staženo dne 17.05.2020

Kopírování, scanování a tisk v době nouzového provozu Univerzitní knihovny.

V době nouzového provozu Univerzitní knihovny bohužel, není možné scanovat a tisknout přímo ve studovně. Připravili jsme pro Vás tedy stručný návod, jak postupovat, když potřebujete tisknout, kopírovat, či scanovat.
  • 04.05.2020

Jak se žije na univerzitě: 5. díl

Dnes vám přinášíme poslední, tedy pátý díl cyklu Jak se žije na univerzitě, který mapuje životy studentů, pedagogů a dalších pracovníků univerzity v tomto nelehkém období.