• 26.10.2020

Aktuální barvy univerzitního semaforu

Obecná pravidla vydaná o zavedení protiepidemických opatření vydává Krajská hygienická stanice v Ostravě nebo Ministerstvo zdravotnictví ČR nebo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo jiná relevantní autorita. Tato vyšší pravidla se následně promítnou do opatření vydávaných vedoucími součástí.
  • 26.10.2020

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity pro období 12. 10. – 1.11. 2020
  • 21.10.2020

Studenti, pomozte Psychiatrické nemocnici v Opavě!

Obracíme se na všechny studenty Slezské univerzity v Opavě s naléhavou prosbou o pomoc. Psychiatrická nemocnice v Opavě se potýká s velkými personálními problémy.
  • 16.10.2020

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora SU k ubytování na kolejích

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity: ubytování na kolejích v termínech od 14. 10. do 1. 11. 2020.
  • 16.10.2020

Nevíš si rady se psaním diplomky? DiploGuru je tady pro tebe!

Ať už bakalářská nebo diplomová, závěrečná školní práce je zákonitě pro mnoho vysokoškoláků velkým strašákem. Pokud přemýšlíš, jak vůbec začít psát, kde najít zdroje nebo jak vlastně celou práci strukturovat, máme pro tebe řešení: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě znovu otevřela kurz s názvem Napíšu diplomku s DiploGuru Pájou. To vše bez nutnosti registrace a zcela zdarma – nyní i online.
  • 14.10.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti naší fakulty pomáhají při koronavirové krizi

Budoucí všeobecné sestry z Ústavu ošetřovatelství Fakulty veřejných politik si na vlastní kůži vyzkoušely, jak může vypadat výkon tohoto povolání v krizové situaci a za nestandardních podmínek při epidemii.
  • 06.10.2020

Staň se dobrovolníkem v boji proti koronaviru!

• 01.10.2020

Aktuálně: vyhlášení mimořádných opatření

Vážení kolegové, milí studenti, před malou chvílí jsem obdržel mimořádné opatření vydané KHS MSK, jímž od pondělí 5. 10. do 18. 10. včetně omezuje provoz vysokých škol v Moravskoslezském kraji. Toto omezení spočívá v zákazu osobní přítomnosti studentů na výuce, a to včetně účastníků kurzů celoživotního vzdělávání a tzv. Univerzity třetího věku.
  • 29.09.2020

Rektor vyzývá: stáhněte si aplikaci eRouška a používejte zdravý rozum

Nervózní „koronavirové“ jaro vystřídalo uvolněnější léto, za které nám podzim nyní vystavuje účet. A v České republice máme takový folklór, že na všechno nadáváme: buď nám pravidla scházejí, nebo jsou přísná a je jich moc. A co k tomu radí rektor naší univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D? To, čím se řídí sám: Nepanikařit, používat zdravý rozum a stáhnout si aplikaci eRouška.
  • 25.09.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Technologická agentura ČR podpoří projekt zaměřený na vliv epidemiologické situace na seniory

Fakulta veřejných politik byla úspěšná ve veřejné soutěži v programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA Technologické agentury ČR. Cílem projektu je vyhodnotit ve spolupráci s Charitou Opava poznatky získané v rámci koronavirové krize při poskytování terénních sociálních a zdravotních služeb pro seniory v jejich domácnostech. Zohledněny budou také poznatky studentů, kteří byli zapojeni do této činnosti na základě nařízené pracovní povinnosti.