• 07.03.2021

Aktuální barvy univerzitního semaforu

Obecná pravidla vydaná o zavedení protiepidemických opatření vydává Krajská hygienická stanice v Ostravě nebo Ministerstvo zdravotnictví ČR nebo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo jiná relevantní autorita. Tato vyšší pravidla se následně promítnou do opatření vydávaných vedoucími součástí.
  • 07.03.2021

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity pro období do 21. března 2021
  • Daniel Martínek
  • 15.02.2021

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora SU k ubytování na kolejích

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity: ubytování na kolejích pro období do 21. 3. 2021.
  • 10.02.2021

Jak jsou na tom studijní programy turismu, gastronomie a hotelnictví v covidovém období?

Co se děje kolem nás bychom ještě před rokem vůbec neočekávali. Každý si zřejmě dovede představit, že obory zabývající se cestovním ruchem a hotelnictvím právě teď neprožívají nejlepší časy. Turismus, gastronomie, ekonomika a aktivity s tím spojené však tvoří nedílnou součást nabídky studijních programů Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity, ale jak si v této době obory opravdu stojí?
  • 08.01.2021

Dobré příklady táhnou: rektor Slezské univerzity se nechá očkovat!

Je to světlo na konci tunelu. Očkování proti covidu má být konečně spolehlivou cestou k běžnému životu, jaký jsme znali před vznikem současné epidemie. Vakcíny proti covid-19 jsou léčiva, která brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 tím, že proti tomuto viru vyvolávají v organismu imunitní odpověď. Spousta lidí si ale klade otázku, jestli je očkování bezpečné. Pokud sami stále váháte, máme pro vás jeden příklad za všechny. Rektor Slezské univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., s očkováním určitě počítá!
  • 05.01.2021

Dopad koronaviru na společnost? Odpovídá pedagog Slezské univerzity Jiří Siostrzonek

Bylo nám ctí v této nesnadné době uskutečnit rozhovor s pedagogem Slezské univerzity doc. Mgr. Jiřím Siostrzonkem, Ph.D. Pan docent je mimo jiné také vizuálním sociologem se zájmem o společenské otázky. Koronavirus a jeho dopady na společnost byly naším klíčovým tématem. Jak tento dlouhotrvající stav hodnotí, si můžete přečíst v následujících řádcích.
  • 25.11.2020

Pedagožka Anna Stránská pomáhá v nemocnici v rodném Uherském Hradišti

V boji proti koronaviru pomáhá mnoho studentů, pozadu nezůstávají ani pedagogové Slezské univerzity. Anna Stránská působí na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě jako pedagog a vyučuje studenty Kulturní dramaturgie v divadelní praxi předmět Dramaturgie festivalů. O důvodech i průběhu její dobrovolnické činnosti se můžete dočíst v rozhovoru níže.
  • 18.11.2020

Naši studenti zůstávají v první linii v boji s koronavirem

Jak rychle přišel, tak rychle změnil životy nás všech. Koronavirus nadále pobývá mezi námi a v druhé vlně pandemie, kterou si aktuálně procházíme, o sobě dává razantně vědět. Není jednoduché přijmout realitu takovou, jaká je. My se však nevzdáme a společně bojujeme. Studenti Slezské univerzity pomáhají v první linii na všech frontách.
  • 30.10.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Naši dobrovolníci se starají o děti pracovníků v první linii

Do boje s koronavirovou krizí se zapojují studenti napříč celou naší fakultou! Jejich počty se každým dnem navyšují a týkají se kromě zdravotnictví a ošetřovatelství také sociální práce a veřejné správy.
  • 21.10.2020

Studenti, pomozte Psychiatrické nemocnici v Opavě!

Obracíme se na všechny studenty Slezské univerzity v Opavě s naléhavou prosbou o pomoc. Psychiatrická nemocnice v Opavě se potýká s velkými personálními problémy.