MS Teams – užitečný nástroj pro distanční výuku

• Daniel Martínek
  • 30.03.2020
Slezská univerzita ve spolupráci s Centrem informačních technologií SU nabízí svým studentům a pedagogům nástroje, díky kterým lze výuku realizovat distančním způsobem, tedy „na dálku“ v rámci služby Office 365. Jedná se o aplikaci MS Teams, která je k dispozici ve webovém rozhraní Microsoft Office 365.

Jedná se o aplikaci, která se spouští z počítače s operačním systémem Windows, macOS nebo přes webový prohlížeč MS Edge/Google Chrome. V aplikaci lze vytvářet týmy -  analogii studentských skupin či tříd. V rámci vytvořeného týmu můžete pořádat online přednášky, nahrávat a sdílet výuková videa i další studijní materiály, chatovat a další.

Veškeré informace k jednoduché instalaci aplikace a podrobné návody k použití najdete na webové stránce Centra informačních technologií SU.

Teams pro učitele

Teams pro studenty

Věříme, že tento nástroj přispěje ke zlepšení stávající situace a ulehčí vám podmínky výuky i studia.

Příjemné zkušenosti s Teams a pevné zdraví!