Sušte s rektorem! Zapojte se v únoru do soutěže!

• Radim Šlezingr
  • 25.01.2021
Jeden měsíc bez alkoholu. Pro někoho samozřejmost, pro jiného velká výzva! A jak jste na tom vy? Dokážete si po dobu jednoho měsíce odpustit sklenici oblíbeného piva, vína či doušek tvrdého alkoholu? Pojďte zkusit udělat něco pro své zdraví a zapojte se do akce SUchej únor: SUšte s rektorem! Slezská univerzita se připojila k celostátní zdravotně-osvětové kampani Suchej únor a pro své studenty a zaměstnance připravila soutěž, ve které si můžete vyzkoušet, jaké je to žít zdravě bez alkoholu.

Autor: Radim Šlezingr

Celostátní kampaň Suchej únor se koná letos podeváté. Jejím smyslem je vydržet jeden měsíc bez alkoholu. Zní to jednoduše, avšak ne pro každého je to snadné. Ale od toho jsou výzvy! Slezská univerzita zvedla hozenou rukavici a pro své studenty a zaměstnance připravila při té příležitosti soutěž nazvanou SUchej únor: SUšte s rektorem! Zapojte se i vy! Nejenže v únoru uděláte něco důležitého pro své zdraví, navíc můžete vyhrát hezkou cenu – Zdravý balíček.

„Myslím si, že pročistit si jednou za čas organismus není špatné. Ukázat ostatním, že se dá žít bez alkoholu,“ vysvětluje rektor Slezské univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., důvod, proč se stal na naší alma mater hlavní tváří výzvy. On sám chce být v únoru pro druhé dobrým příkladem, i když to pro něj bude snadné. „Přiznám se, že to pro mě nějak extrémně velká výzva není, protože nejsem ten typ, který by musel popíjet každý den nebo dokonce každý týden. Já si dávám alkohol příležitostně. Když se podívám zpátky, tak jsem těch suchých měsíců prožil v uplynulém roce více,“ dodává.

Žít zcela bez alkoholu si pan rektor vyzkoušel v minulosti i v delším časovém úseku. „Jednu dobu pár let zpátky - takových pět šest - jsem byl abstinent. Asi dva roky jsem nepil alkohol vůbec. Nebylo to proto, že bych měl nějaký problém, spíše to byla moje osobní výzva. Říkal jsem si, že to vyzkouším, a nakonec to vydrželo dva roky. Od té doby piju alkohol spíše příležitostně – při slavnostních akcích nebo společenských událostech. Tam, kde je to považováno za něco, co je společensky potřeba,“ vysvětluje rektor Slezské univerzity.

Máte vůli vydržet jeden měsíc zcela bez alkoholu i vy? Pokud ano a jste studentem nebo zaměstnancem Slezské univerzity, pojďte s námi do toho! V rámci akce SUchej únor: SUšte s rektorem si můžete na vrátnicích jednotlivých součástí Slezské univerzity vyzvednou od 25. ledna speciální kalendář, do kterého si budete křížkovat dny bez alkoholu. Stejný kalendář si můžete stáhnout také na speciální stránce suchejunor.slu.cz.  Do 2. února zašlete na e-mail supr@slu.cz  potvrzení, že se zapojujete do akce, a připojte své kontaktní údaje (jméno, e-mail), abyste mohli být zařazeni do slosování o ceny. Kalendář mějte na očích a během měsíce února zaškrtněte křížkem jednotlivé dny bez alkoholu. Celý kalendář pravdivě vyplňte a nechejte ho podepsat svou blízkou osobou (manžel, manželka, přítel, přítelkyně, rodič), jež potvrdí pravdivost vašich údajů. Ofocený kalendář pak zašlete do 5. března na e-mail supr@slu.cz. Pracovníci oddělení komunikace Slezské univerzity náhodně vyberou 8. března deset šťastlivců, kteří dostanou hezkou cenu – Zdravý balíček (obsahuje víceúčelový šátek, KeepCup a džem s vysokým obsahem ovoce z Rodinné manufaktury). A pozor! Cenu má šanci získat každý, kdo se do soutěže zapojí, protože každý den bez alkoholu je dobrý! Oceňuje se snaha, takže úplně bez alkoholu to možná vyjde příště! Seznam výherců zveřejníme 9. března na webové stránce suchejunor.slu.cz a v aktualitách Slezské univerzity. Tak do toho, udělejte něco pro své zdraví!

Nový obrázek