• Lenka Čápová
  • 05.12.2018

Studenti a absolventi Institutu tvůrčí fotografie získali i letos v soutěži Czech Press Photo řadu ocenění

Na slavnostním ceremoniálu předání cen 24. ročníku soutěže Czech Press Photo byli v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze byli vyhlášeni vítězové všech kategorií největší české soutěže novinářské fotografie.Czech Press Photo 2018. Mezinárodní porota vybrala oceněné snímky z 6456 přihlášených fotografií od 430 autorů, samostatnou kategorii tvořila videa.

Fyzik Arman Tursunov převzal Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Mgr. Arman Tursunov, Ph.D. z Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě zaznamenal obrovský úspěch. V úterý 27. listopadu 2018 převzal Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy za rok 2018. Stalo se tak v reprezentačních prostorách pražského Valdštejnského paláce, kde se tyto ceny udělovaly v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za tento rok. Ocenění z rukou ministra školství Roberta Plagy a náměstka pro vysoké školství, vědu a výzkum Pavla Dolečka převzalo spolu s Armanem Tursunovem celkem 17 laureátů v různých kategoriích.

Studenti připravují Vánoce pejskům

OPAVA - „V příštím týdnu, tedy od 3. do 7. prosince 2018, pořádá Unie studentů Slezské univerzity v Opavě (nebo také SU²) materiální sbírku pro Městský útulek Opava, kterou jsme nazvali Vánoce pejskům. Jak z toho vyplývá, bude určena psům v městském útulku,“ uvádí k akci Nikola Konečná z Unie studentů s tím, že výtěžek sbírky budou předávat v pondělí 10. prosince.
  • 04.12.2018

Účast studentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie na festivalu fotografických knih X-Print v Poznani

POZNAŇ, OPAVA - Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě byl opět pozván, aby se zúčastnil výstavy studentských publikací, která byla otevřena 24. 11. 2018 v 16 hodin v galerii Skala v Poznani v rámci festivalu fotografických knih X-PRINT.
  • 30.11.2018

Zůstaňme ještě u slov – setkání k osmdesátinám Ladislava Soldána

OPAVA – Ústav bohemistiky a knihovnictví FPF v Opavě připravil na středu 5. prosince 2018 setkání s básníkem, kritikem, překladatelem a především pedagogem, docentem Ladislavem Soldánem. Mužem, který v době svého působení na opavské univerzitní součásti, tedy v letech 1991 – 2013, patřil k motorům rozvoje zdejšího oddělení Literární vědy.
  • Lenka Čápová
  • 29.11.2018

Emeritní profesor Dušan Uhlíř dostal od svých kolegů sošku Napoleona

Schösslerův salonek v opavském Obecním domě byl ve středu 28. listopadu 2018 dějištěm Mezinárodního workshopu organizovaného Ústavem historických věd (ÚHV) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 28.11.2018
  • Matematický ústav v Opavě
  • Staženo dne 02.12.2018

A Century of Noether's Theorem and Beyond

An international workshop November 30 — December 2, 2018 in Opava, Czech Republic
  • 26.11.2018

Den ošetřovatelské prevence se teď stěhuje do Bredy

OPAVA - Tradiční červnové Ošetřovatelské dny prevence na Horním náměstí, které pořádá Fakulta veřejných politik v Opavě, budou letos rozšířeny o podzimní Den prevence, který se uskuteční v OC Breda&Weinstein 29. listopadu 2018.
  • 26.11.2018

Náměstkem ředitele měnové sekce České národní banky bude karvinský absolvent

PRAHA - Profesor Luboš Komárek, mimo jiné absolvent Slezské univerzity v Opavě, konkrétně oboru Marketing a management na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné, byl s účinností od prosince 2018 jmenován Bankovní radou České národní banky náměstkem ředitele měnové sekce, pověřeným řízením odboru vnějších ekonomických vztahů.
  • 24.11.2018

Konference Proměny dramaturgie připravila svůj druhý ročník

OPAVA - Ve dnech 28. a 29. listopadu 2018 se na půdě Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě uskuteční druhý ročník konference Proměny dramaturgie, tentokrát s titulem Profesní a pedagogická východiska současné dramaturgie. Konference se uskuteční v prostoru univerzitního areálu Hauerova 4, Opava.

Zapomněli jste jméno nebo heslo pro přihlášení?
Klikněte zde.