• 21.06.2019

Smrt generála Heliodora Píky uctil i rektor Slezské univerzity

OPAVA - Opava si dnes připomínala 70 let od smrti generála Heliodora Píky, kterého ve vykonstruovaném procesu odsoudili komunisté k smrti, kterou dnes vnímáme jako první justiční vraždu po roce 1948.
  • 20.06.2019

Studenti Slezské univerzity v Opavě míří do Chile. Za sluncem i pro film

Na první pohled trochu ujetý nápad, který se stal realitou. Ujetý proto, protože to ještě nikdo předtím nezkusil a mnohým se to zdálo jako něco nedosažitelného. I když na něj třeba sami mysleli. Ale student Slezské univerzity v Opavě Jiří Dobrý to řekl nahlas. Pojedu do Chile a natočím o tom film.
  • 19.06.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Dny prevence

Dny prevence jsou již tradiční událostí, kterou pro veřejnost připravuje Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Letošní ročník se opět uskuteční v posledním červnovém týdnu.
  • 18.06.2019

Dnešní středoškolští géniové představili na Slezské univerzitě svoje dovednosti

OPAVA - Víkend plný vědomostí má za sebou naše malebná Opava. Ve dnech od 14. do 16. června se totiž do srdce Slezska sjely zhruba dvě stovky nadaných středoškoláků z celé České republiky, aby poměřili síly ve Středoškolské odborné činnosti (dále SOČ). Bojovalo se v osmnácti různých oborech od chemie, přes informatiku, psychologii až po umělecké obory. Návštěva to byla velmi rozmanitá.
  • 17.06.2019

Jsme hrdým partnerem diskusního fóra Meltingpot v rámci Colours od Ostrava!

Slezská univerzita v Opavě se poprvé zúčastnila festivalu Colours od Ostrava v roce 2016; ve stejném roce se pod křídly jednoho z největších a nejpestřejších hudebních festivalů ve střední Evropě poprvé konalo i diskusní fórum, pro který byl vybrán velmi přiléhavý název Meltingpot (tavicí kotlík).
  • 15.06.2019

Jakub Sichálek vydal výbor z českých spisů Jana Husa

V květnu 2019 vyšel v prestižní edici Česká knižnice, vydávané už od roku 1996 postupně v nakladatelstvích Československý spisovatel, Lidové noviny a Host, svazek soustřeďující drobné česky psané práce mistra Jana Husa (Výbor z drobných českých spisů / České listy). Devadesátý devátý svazek knižnice, která má ambici představovat především kanonická díla české literatury od počátků po současnost, připravil odborný asistent Ústavu bohemistiky a knihovnictví FPF SU Jakub Sichálek.
  • 13.06.2019

Opavská dvanáctka - nejvíce chutnalo u Vojty

Slezská univerzita v Opavě opět stála za druhým ročníkem degustační akce Opavská dvanáctka, jejíž smyslem je ukázat tradici a pestrost, kterou vaření piva na Opavsku má. Vítězným podnikem se letos stala Hospůdka u Vojty v Opavě-Jaktaři.
  • 12.06.2019

Studenti Slezské opět na 48Hour Film Project. Obhájí loňské vítězství a poletí do Ameriky?

Brno bude v blížících se dnech hostit další ročník filmového festivalu 48Hour Film Project. Jde o soutěžní klání filmových štábů, které mají za úkol dle předem daných podmínek natočit krátký film. Háček je však v tom, že filmaři mají na nesnadný úkol pouze 48 hodin včetně postprodukčních úprav.
  • 11.06.2019

7. ročník soutěže Opavský ROBOCUP

Opava – Dne 28. 5. 2019 proběhl na akademické půdě Filozoficko-přírodovědcké fakulty Slezské univerzity v Opavě již sedmý ročník soutěže pro střední školy v programování robotů, Opavský ROBOCUP. Mezi 29 účastníky letošního ročníku organizátoři z Ústavu informatiky poznali i loňské účastníky, včetně vítězky minulého ročníku.
  • 10.06.2019

Beats 4Love, Beats 4Slezská!

.