• 22.02.2019

Zahajte semestr ve stylu Back in the 90´s

Nevíš zatím co s prvním dnem nového semestru? Tak to pro tebe máme skvělé řešení! Přijď si s námi užít STUDENTSKOU PÁRTY ve stylu "Back in the 90´s".
  • 22.02.2019

Opavský páv spouští registrace filmů

Je to tady. Již 6. ročník mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv má svůj termín, přidal zbrusu nový vizuál a otevírá registrace filmů do svých soutěží.
  • 21.02.2019

Rektor Pavel Tuleja si převzal jmenovací listinu

PRAHA, OPAVA - Rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., si v úterý 19. února 2019 na půdě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR převzal jmenovací dekret rektora Slezské univerzity v Opavě. V zastoupení prezidenta republiky mu ho předal ministr školství Ing. Robert Plaga.
  • 21.02.2019

Studenti Multimediálních technik natáčejí audioknihy

Opava – Je to prakticky rok, co nakladatelství EPOCHA oslovilo oddělení Multimediálních technik Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě s nabídkou, aby pro něj připravilo audioknihu. A protože každá pořádná výzva se má nejen přijmout, ale hlavně realizovat, nevznikla kniha jedna, ale hned tři. A již brzy se na trhu objeví čtvrtá.
  • 19.02.2019

Proč ještě nelétáme na Mars?

Ve svém projektu Dobré vědět se student Slezské univerzity v Opavě Jiří Dobrý zaměřil na téma osídlení planety Marsu lidmi. Ve třetím pokračování se autor zamýšlí nad otázkou, jakou vlastně máme motivaci k tomu osídlit Mars.
  • 19.02.2019

Na letošním plese Slezské univerzity bude pořádně horko

OPAVA - Již podruhé spojila Slezská univerzita v Opavě své síly se Studentskou unii Slezské univerzity v Opavě a na sobotu 9. března naplánovala reprezentační ples, který se tradičně bude konat v prostorech Kulturního domu Na Rybníčku. Lepší finále opavské plesové sezony si již nelze ani představit.
  • 18.02.2019

V univerzitní knihovně vystavuje studentka Markéta Šmalcová

OPAVA – Vernisáží ve čtvrtek 21. února zahájí v Univerzitní knihovně Slezské univerzity v Opavě výstavu obrazů a obrázků nazvanou Letem mým světem Markéta Šmalcová.
  • 15.02.2019

Mozkovou posilovnu navštívili středoškoláci ze šesti zemí

OPAVA - Na tři desítky studentů středních škol ze šesti různých zemí - Česka, Slovinska, Portugalska, Španělska, Itálie a Lotyšska – zavítaly ve čtvrtek 14. února 2019 do prostorů brainfitness v Opavě. Na místě je přivítal doc. Michal Málek, zástupce ředitele pro výpočetní techniku Matematického ústavu v Opavě, který také zahraničním návštěvníkům krátce představil tuto opavskou “mozkovou posilovnu“, jež vznikla ve spolupráci Mendelova gymnázia Opava a Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě v září loňského roku.
  • 14.02.2019

Nositel univerzitní zlaté medaile Miroslav Zikmund slaví stovku

Dnes slaví 100. narozeniny cestovatel, spisovatel a úžasný člověk, pan Miroslav Zikmund. Jsme hrdí, že právě Miroslav Zikmund, spolu se svým „parťákem“ Jiřím Hanzelkou, jsou od roku 1999 nositelé Zlaté medaile Slezské univerzity v Opavě, kterou jim předal tehdejší rektor univerzity prof. Demeter Krupka. Za celou akademickou obec Slezské univerzity v Opavě přejeme Miroslavu Zikmundovi ještě spoustu krásných dní na planetě Zemi.
  • 14.02.2019

Institut tvůrčí fotografie spojí síly s muzeem patologie

OPAVA - To, že se s preparáty patologicky změněných orgánů setkáte pouze v případě studia zdravotnických oborů, je již minulostí. Ve Slezské nemocnici v Opavě můžete každé poslední úterý v měsíci navštívit muzeum patologie, které je široké veřejnosti v tomto dni zdarma přístupné. Nyní se na jeho výjimečnosti bude podílet i Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity.