• Lenka Čápová
  • 12.10.2018

Ragtime 2018

Ústav Fyziky FPF každoročně pořádá workshop RAGtime – setkání výzkumné skupiny Relativistic Astrophysics Group, zaměřený na relativistickou fyziku a astrofyziku. V letošním roce se koná jubilejní 20. ročník, ve dnech 15. – 19. 10. Jak je již zvykem, také letos se workshopu zúčastní řada celosvětově známých vědců.
  • Lenka Čápová
  • 10.10.2018

Celovečerní debut Tomáše Polenského se úspěšně prezentuje v Jižní Koreji

Celovečerní film Smečka byl vybrán pro koprodukční trh v jihokorejském Busanu. Jedná se o první majoritní český projekt, který se tohoto prestižního trhu zúčastní. Asian Project Market každoročně vybírá mezi stovkami projektů z celého světa. V rámci letošního 21. ročníku bylo přihlášeno 401 projektů, vybráno bylo 29. Snímek vzniká jako celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského a scenáristky Ireny Kocí - pedagogů oddělení audiovizuální tvorby. Film je aktuálně ve fázi finalizace vývoje.
  • 09.10.2018

Pavel Tuleja představuje své programové prohlášení

KARVINÁ, OPAVA - V úterý 9. října 2018 svolal předseda Akademického senátu Slezské univerzity (AS SU) v Opavě Dr. Werner Bernatík veřejné zasedání AS SU. Jeho programem bylo přednesení programového prohlášení kandidáta na funkci rektor SU.
  • 09.10.2018

Historik Tomáš Rusek získal prestižní Cenu Edvarda Beneše

SEZIMOVO ÚSTÍ, OPAVA - Mgr. Tomáš Rusek, čerstvý absolvent navazujícího magisterského oboru Historické vědy, přednášeném na Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, získal prestižní Cenu Edvarda Beneše I. stupně za rok 2018 na 23. ročníku této soutěže.
  • 06.10.2018

Havířovské desítky se rektor zúčastní i letos

HAVÍŘOV, OPAVA - Neopakovatelná atmosféra čeká návštěvníky obnovené tradice městských běhů v Havířově. Akce se aktivně zúčastní rektor Slezské univerzity doc. Pavel Tuleja, který zároveň zaštítil běžeckou kategorii pro středoškoláky. Letos se sportovně běžecká akce koná v neděli 14. října a nabízí celkem pět kategorií – hlavní závod na 10 km, na 5 km, štafetový běh, dětský a seniorský běh...
  • 04.10.2018

Rektor Slezské univerzity Pavel Tuleja shrnul uplynulý rok na univerzitě

Stěžejní projev u příležitosti Akademického dne Slezské univerzity v Opavě, který se konal ve středu 3. října 2018, přednesl rektor univerzity doc. Pavel Tuleja.
  • 04.10.2018

Profesora Martina Černohorského ocenil Senát

PRAHA - Ve čtvrtek 27. září 2018, v předvečer Dne české státnosti, ocenil předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch stříbrnou pamětní medailí celkem 21 osobností - vědců, sportovců, odbojářů nebo těch, kteří vykonali mimořádný čin.
Medaili Senátu získal také profesor Martin Černohorský, první rektor Slezské univerzity v Opavě, který nedávno oslavil své 95. narozeniny.
  • 03.10.2018
  • Staženo dne 09.10.2018

Rektor Pavel Tuleja vyhlásil rektorské volno

Při příležitosti představování kandidátů pro volbu kandidáta na funkci rektora Slezské univerzity v Opavě vyhlašuje rektor Slezské univerzity v Opavě v úterý 9. října 2018 REKTORSKÉ VOLNO.
  • 02.10.2018

Konference přiblíží osobnost i dílo Vladimíra Neuwirtha

Česká křesťanská akademie, místní skupina Opava a Slezská univerzita v Opavě pořádají konferenci k připomínce 20. výročí úmrtí VLADIMÍRA NEUWIRTHA, teologa, filosofa, spisovatele a překladatele.

• 02.10.2018

Slezská univerzita v Opavě zaujala rektory čínských univerzit. Jednají o spolupráci především ve studiu

OSTRAVA, KARVINÁ – Na pozvání náměstka hejtmana pro školství a sport Mgr. Stanislava Folwarczného se setkali zástupci vedení Slezské univerzity v Opavě s delegací zástupců čínských univerzit z provincie Shanxi, která je partnerskou destinací Moravskoslezského kraje.

Zapomněli jste jméno nebo heslo pro přihlášení?
Klikněte zde.