Studenti připravují Vánoce pejskům

• Martin Kůs
  • 04.12.2018
OPAVA - „V příštím týdnu, tedy od 3. do 7. prosince 2018, pořádá Unie studentů Slezské univerzity v Opavě (nebo také SU²) materiální sbírku pro Městský útulek Opava, kterou jsme nazvali Vánoce pejskům. Jak z toho vyplývá, bude určena psům v městském útulku,“ uvádí k akci Nikola Konečná z Unie studentů s tím, že výtěžek sbírky budou předávat v pondělí 10. prosince.

Jednotlivá sběrná místa budou umístěna v přístupných prostorách univerzitních budov (Bezručovo náměstí 13 a 14, Masarykova třída 37, rektorát Na Rybníčku 1) a také vybraných opavských základních škol (ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Ilji Hurníka) nebo středních škol (Mendelovo gymnázium, Církevní konzervatoř).

„Zájem je o vybavení a potraviny pro psy. Mohou to být psí granule, konzervy, vitamíny nebo i pamlsky, ale také antiparazitika, kosmetika, popřípadě vhodné hračky. Věříme, že ve dnech těšení se na Vánoce najdou v sobě Opavané ochotu pomoci živým tvorům, kteří za svůj osud nemohou,“ doplňuje Nikola Konečná.

Charitativní činnost patří k pravidelným aktivitám Unie studentů, se kterou jsme se donedávna setkávali pod názvem Asociace studentů a přátel Slezské univerzity. V minulosti finančně podporovala Fond ohrožených dětí nedávné minulosti se v předvánočním čase uskutečnilo několik sbírek potravin a hygienických potřeb určených pro klienty Charity Opava a známá je dlouhodobá podpora Natálky Kotasové, dívky trpící dětskou obrnou, pro kterou loni dokonce zorganizovala vedle finanční sbírky i benefiční koncert v Klubu Art Obecního domu Opava. Letos se SU² rozhodla podpořit opavské opuštěné pejsky.