Den (NE)otevřených dveří v Karviné. Online brány jako první otevřela Obchodně podnikatelská fakulta

• Radim Šlezingr
  • 28.01.2021
Koronavirus nadále ovlivňuje společnost v podstatě ve všech sférách. Zdánlivě obyčejná událost jako je den otevřených dveří, se tak může uskutečnit prostřednictvím sociálních sítí a dostat tak několik budov do malého pomyslného pokojíčku. Slezská univerzita si připravila virtuální dny otevřených dveří u většiny součástí. Jak vypadal „Den (NE)otevřených dveří na OPéFce“, se dozvíte v reportáži.

Autor: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Své pomyslné brány jako první otevřela 26. ledna v 10:00 na svém YouTube kanálu Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné (OPF). Hned na začátku celého téměř hodinového streamu přivítal děkan prof. Ing Daniel Stavárek, Ph.D. všechny zájemce o studium. V úvodním slovu nastínil, co vše se mohou případní budoucí studenti dozvědět na online dni otevřených dveří.

Uchazeče o studium na OPF přivítal děkan fakulty. (zdroj: screen z DOD) Uchazeče o studium na OPF přivítal děkan fakulty. (zdroj: screen z DOD)

Čtveřice moderátorů, kteří jsou také součástí OPF, provázeli celým streamem doslova v přímém přenosu a jejich výstupy byly prokládány již připravenými videi s učiteli a studenty.  Ta byla zaměřena na jednotlivé studijní programy, prostory fakulty a její součásti, které si však můžete projít sami i třeba v nočních hodinách prostřednictvím 3D prohlídky, díky které se dostanete na všechna důležitá místa. Zájemci o studium se mimo jiné dozvěděli podstatné informace o stipendiích, výjezdech do zahraničí nebo studentském životě na škole i mimo ni. O vtipnou vložku v průběhu celého online přenosu se postaraly reklamní spoty z marketingové kampaně „Nebuď krabice“. Pokud během prohlídky napadla návštěvníky jakákoliv otázka, mohli skrze chat v YouTube přenosu nebo komentáře na Facebooku položit dotaz a ten byl vždy v nejbližším živém vstupu moderátory zodpovězen. Se stejným harmonogramem a provedením byly online brány znovu otevřeny v 16:00 hodin.

Čtveřice moderátorů, která provázela online přenos „Dne (NE)otevřených dveří na OPéFce“. (zdroj: Tomáš Pražák) Čtveřice moderátorů, která provázela online přenos „Dne (NE)otevřených dveří na OPéFce“. (zdroj: Tomáš Pražák)

Podobně jako den otevřených dveří na OPF se uskuteční i ty další na zbylých součástech Slezské univerzity. Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) i Fakulta veřejných politik (FVP) mají den otevřených dveří shodně 2. února 2021. Jaký bude jejich „vysílací“ čas, to se dozvíte z facebookových stránek FPF a události FVP. FPF nabízí i další termín dne otevřených dveří 6. března. Ani Fyzikální ústav nezůstane pozadu. Ten nabídne možnost návštěvy nejenom online, ale i fyzicky ve dnech 3. a 18. února a 2. března. Ovšem vzhledem k protiepidemickým opatřením se zájemci o fyzickou účast musí přihlásit pomocí formuláře, který najdete na stránkách Fyzikálního ústavu. Kapacita je ale omezená – maximum je 10 lidí na jeden termín. Pokud jste nestihli zajít na „Den (NE)otevřených dveří na OPéFce“, nezoufejte. Celý záznam obou přenosů můžete najít zde a zde. A aby toho nebylo málo, je důležité zmínit, že 27. ledna se konal den otevřených dveří na Matematickém ústavu (MÚ). Pokud jste jej nestihli a máte zájem věnovat se v budoucnu matematice na Slezské univerzitě, tak máte ještě příležitost. Vaše dotazy zodpoví zástupci MÚ na e-mailové adrese studium@math.slu.cz.

Kampaň Nebuď krabice s OPF (zdroj: screen z DOD) Kampaň Nebuď krabice s OPF (zdroj: screen z DOD)
Nový obrázek