Rektor převzal záštitu nad výjimečným koncertem. Přijďte se podívat i vy!

• Daniel Martínek
  • 04.09.2020
Má to být nezapomenutelný kulturní zážitek! Slezská univerzita Vás srdečně zve do opavského kostela sv. Vojtěcha, kde se bude konat 12. září od 18 hodin v rámci Svatováclavského hudebního festivalu koncert nazvaný Labyrint světa a ráj srdce. Záštitu nad ním převzal rektor Slezské univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.

Autor: Radim Šlezingr

Zazní melodie fenomenálního skladatele Petra Ebena v mistrovském recitačním podání jeho syna, populárního moderátora Marka Ebena. Na varhany ho bude doprovázet přední český varhaník a opavský rodák Tomáš Thon.

„Já osobně se velmi těším na koncert pro varhany a recitátora Labyrint světa a ráj srdce Petra Ebena, je to koncert, nad nímž jsem velmi rád a bez váhání převzal svou osobní záštitu. Uvedení této skladby považuji za velmi důstojné připomenutí si toho, že před 350 lety zemřel významný teolog, politik a pedagog Jan Amos Komenský, člověk, který významně ovlivnil nejen dění v našem regionu, ale také v části tehdejší Evropy," uvedl rektor Slezské univerzity.

Studenti naší univerzity mohou využít na tento a další koncerty Svatováclavského hudebního festivalu zajímavý systém slev poskytovaný pořadatelem. Například mají možnost zakoupit si vstupenku za 50 korun na místě konání, a to deset minut před začátkem koncertu na neobsazená místa a u vyprodaných koncertů na stání (podle kapacitního limitu daného prostoru).