Spojení Komenský, Eben a Thon: koncert Labyrint světa a ráj srdce v Opavě!

• Daniel Martínek
  • 12.08.2020
Už 12. září se Opava ponoří do tajů Svatováclavského hudebního festivalu (SHF). Rozezní se melodie z pera fenomenálního skladatele Petra Ebena v mistrovském recitačním podání jeho syna Marka Ebena. Na varhany bude populárního umělce doprovázet přední český varhaník a opavský rodák Tomáš Thon. Koncert Labyrint světa a ráj srdce je poctou k 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského, proto koncert nese název podle vrcholného stejnojmenného barokního díla, které možná nejvíce Jana Amose Komenského světově proslavilo.

Autor: Jakub Plaskura – studentská redakce Slezské univerzity

Do opavského kostela sv. Vojtěcha od 18 hodin všechny srdečně zve Slezská univerzita. Záštitu nad koncertem totiž převzal rektor naší alma mater doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.

Více informací k tomuto koncertu najdete zde v programové nabídce festivalu.

Studenti, na tento a další koncerty Svatováclavského hudebního festivalu můžete využít zajímavý systém slev poskytovaný pořadatelem. Více na těchto stránkách organizátora SHF.