Fotograf a pedagog Miroslav Myška vystavuje svou kolekci Akty v galerii KUPE

• Daniel Martínek
  • 24.07.2020
Obojživelnost. Možná jde o nejvýstižnější a zjednodušený popis díla renomovaného českého fotografa Miroslava Myšky, které je vším, jen ne nudným výřezem fotografického řemesla. Během své kariéry je mj. spjat i s Institutem tvůrčí fotografie coby jeho pedagog. Rodák z Brna je pověstný tím, že se jeho tvorba uplatnila v mnoha žánrově odlišných oblastech. Miroslav Myška ve svém celoživotním díle zabrousil k dokumentu, portrétu, reportáži i krajinářské fotografii. Ve sbírce Akty se Miroslav Myška bravurně vypořádal s nástrahami půvabných nedokonalostí ženského těla v rouše Evině. Krédem Miroslava Myšky je pak slogan krále Miroslava, který léčil pyšné princezny: nad nikým a ničím se nepovyšuje, ani se před nikým a ničím neponižuje, ať již je to krajina, anebo žena.

Autor: Jakub Plaskura – studentská redakce Slezské univerzity

Výstava Akty končí v opavské galerii KUPE už 27. července a jménem studentské redakce vás na ni srdečně zveme.

Více informací k výstavě a k tvorbě Miroslava Myšky se dočtete v článku na webu FotoVideo.