Jiří Dobrý vyprávěl o cestě po Chile i zatmění slunce

• Martin Kůs
  • 07.08.2019
Dny zhruba od poloviny června do poloviny července strávila trojice studentů Slezské univerzity v Opavě v Chile. Jiří Dobrý, Ondřej Smékal a Jiří malík si dali za cíl své výpravy natočit film. Zavítali proto na obří astronomickou observatoř, setkávali se s astronomy a dalšími vědci, a hlavně dokumentovali zatmění slunce, které bylo z chilských vrcholů přece jen tak trochu blíže, než od nás z Evropy.
Dnes už jsou doma a horský (ale i pouštní) čerstvý vzduch vyměnili za tlumené světlo filmové střižny a zvukového studia. Pracují na tom, co slíbili – dokumentu o svém putování a o astronomii.

Přesto si Jiří Dobrý našel čas na další rozhovor. Tentokrát si jej pozvala TV Polar do svého pořadu Host dne, který se vysílal včera odpoledne. Vy si ho můžete pustit znovu tady.

Než  však bude premiéra dokumentu z Jižní Ameriky, uteče ještě nějaký čas. A kdyby někomu náhodou unikl, tak tady je krátký bonusový sestřih ze zákulisí natáčení v Chile.

Nový obrázek