Na Vikštejně se potkáte i s lidmi z univerzity

• Martin Kůs
  • 06.06.2019
RADKOV-DUBOVÁ - V sobotu 8. června opět ožijí zdi hradu Vikštejna akcí Open Air Happening Vikštejn - šestým ročníkem multižánrového festivalu, kde nebude chybět poezie, hudba ani výtvarný kumšt. Bude také dobré jídlo, pití a s trochou štěstí zasvítí i slunce.

V seznamu akcí a aktivit, které letošní Vikštejn nabídne, najdeme i několik jmen autorů či interpretů, která studovnami Slezské univerzity v Opavě prošla v nedávné minulosti, tedy jména jejích absolventů.

V programu setkáme s bývalými studenty, dnes úspěšnými básníky a literáty Ondřejem Hložkem, Kristýnou Švidroňovou, Václavem Maxmilianem nebo Radkem Toušem, tedy absolventy Ústavu bohemistiky a knihovnictví.

Nedávné studenty najdeme také v pořadatelském týmu. V jeho čele je Jana Balharová (mimo jiné také bývalá editorka Artemisie) a hned vedle stojí Leny Vítková, absolventka magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba.

Na Vikštejně vše začne ve 14 hodin. Z Opavy se tam můžete vydat například autobusem od vlakové stanice Opava-východ a vystoupit v Radkově-Dubové. Pak už ale musíte dojít po svých…

Přijmete tedy naše pozvání k odpočinutí si od zkoušek a státnic ve zdech starobylého Vikštejna a buďte u toho spolu s námi.

Nový obrázek