Dramatické finále Derby 4 univerzít: Slezská univerzita získala striebro

• Lukáš Wicha
  • 27.03.2024
V sobotu 23. marca sa uskutočnilo historicky prvé Derby štyroch univerzít na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO, kde sa štyri univerzity stretli v obľúbenej hre League of Legends. Slezská univerzita, reprezentovaná tímom SLUníčka, sa zapojila do boja o prize pool 40 000 Kč.

Text: Andrej Piňák

Slezská univerzita sa počas napínavého Derby štyroch univerzít na domácej pôde VŠB-TUO opäť ukázala ako silný súper. Naše družstvo, SLUníčka, tvorené študentmi Obchodně podnikatelské fakulty a Filozoficko-přírodovědecké fakulty, sa na tento deň intenzívne pripravovalo. Neoddeliteľnou súčasťou príprav boli tréningy s našim profesionálnym trénerom a študentom SU Petrom „Adiss-om“ Pavlíčkom, strategické plánovanie a analýza súperov. Naši hráči sa zúčastnili mnohých predchádzajúcich súťaží, ktoré ich posilnili a pripravili na tento vrchol sezóny.

Po vzrušujúcom losovaní sme sa nakoniec stretli s tímom Mighty Eagles z Českých Budějovíc a s prehľadom ich porazili 2:0, čo nám otvorilo cestu do finále. V boji o zlato sme narazili na našich odvekých rivalov z VŠB-TUO. Hoci sme podali výborný výkon, nestačilo to ani tentokrát na víťazstvo a s výsledkom 0:2 sme obsadili druhé miesto. Tento úspech nám priniesol aj finančnú odmenu 12 500 CZK.

Bronz si odnáša Univerzita z Hradce Králové, ktorá obsadila tretie miesto, a štvrté miesto patrí univerzite z Českých Budějovíc. Atmosféra na turnaji bola elektrizujúca a fanúšikovia mali možnosť sledovať toto derby online, ale aj osobne na mieste, kde sa zišlo niekoľko desiatok nadšených fanúšikov.

Celý turnaj bol pre nás veľkou skúškou a ukázal nám, kde máme svoje silné a slabé stránky. Je to pre nás motivácia do budúcnosti, aby sme na sebe pracovali a dosiahli ešte lepšie výsledky. Sme vďační za každého, kto nás podporil, a tešíme sa na ďalšie súťaže, kde už budeme mieriť na zlaté priečky.

Záznam z Derby štyroch univerzít nájdete zde: https://www.twitch.tv/videos/2098916752.