Naši študenti žili hokejom; virtuálne, no bojovne!

• Karin Martínková
  • 18.12.2023
Po úspešnom turnaji vo Fifa 23 (https://www.slu.cz/slu/cz/aktuality/50/1782), sa tentokrát organizoval turnaj v NHL 23, aby si tentokrát prišli na svoje aj hokejoví fanúšikovia. K dispozícií boli až 3 herné konzoly na ktorých sa súťažilo. Nakoľko bol záujem obrovský, museli sa registrácie predčasne ukončiť z dôvodu naplnenia kapacity. Študenti našej univerzity si tak mohli zmerať sily a zároveň súťažiť o finančné výhry v hodnote 3 000 Kč aj v podobe poukážok na herné doplnky do známeho internetového obchodu s elektronikou!

Text: Ing. Andrej Pinacol Piňák, studentský ambasador esportu
Foto: Klára Haratková

Vo štvrtok 14. 12. 2023 o 17:00 začal boj medzi 16-timi hráčmi v turnaji NHL 23, ktorý sa konal v Tankovne Hutník v Karvinej. Na celej organizácii sa podieľala e-športová sekcia Esport SU v spolupráci so študentským spolkom Inflace Obchodne podnikateľskej fakulty v Karvinej (OPF).

Turnaj prebiehal tzv. Swiss formátom. Tento formát bol vybraný z hľadiska veľkého počtu účastníkov, ale aj kvôli tomu, aby si každý hráč zahral minimálne 4 zápasy. Zvolená forma umožnila každému hráčovi ukázať svoje schopnosti. Dokopy teda za celý večer prebehlo 32 zápasov a z následnej konečnej tabuľky vzišli víťazi. Súťažilo sa do neskorých večerných hodín.

Diváci, ktorí sa nemohli dostaviť osobne, mohli sledovať tento turnaj online, keďže priamo na mieste sme mali prenosné štúdio, ktoré zaistili naši študenti z OPF (stream z náročnejšej hry League of Legends produkčne zaisťuje študent študijného programu Audiovizuálna tvorba Dominik Knýbel). No Antonín Pavlík v roli produkčného aj Marek Przybyla ako komentátor sa svojich nových rolí zhostili na jednotku! Na turnaji nechýbali ani známe tváre e-športovej/športovej scény, ktoré pravidelne reprezentujú univerzitu. Nechýbal teda Michal Raška, ktorý nás reprezentuje vo virtuálnom futbale (EA FC 24) a bol i účastníkom Zamestnaneckej ligy vo futbale, ale aj Jakub Ferdinand Kráľ, ktorý nás taktiež reprezentoval v Zamestnaneckej lige vo futbale. Zlatú medailu si odniesol Dominik Škuta, na druhom mieste skončil Michal Raška a bronz patril Petrovi Baumovi.

Behom celého turnajového večera vládla medzi hráčmi a divákmi skvelá atmosféra. Tento, ale aj ostatné turnaje a aktivity sú dôkazom toho, že keď univerzita dá študentom príležitosť a dôveru, výsledkom nie je len utužovanie študentských vzťahov, a to aj naprieč univerzitnými súčasťami, ale taktiež vzťahov študentov s ich alma mater.

Záznam z turnaja: https://www.twitch.tv/videos/2003941181

Zhodnotenie turnaja z pohľadu niektorých hráčov:

Dominik Škuta (Bankovnictví, peněžnictví, pojišťovnictví, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 1. miesto v turnaji): „Za me super organizace, kdy se vlastně všechno odehrálo bez zpoždění a všechno šlo hezky. Prostředí bylo taky super, hrálo se mi dobře a určitě bych to zopakoval.“

Bc. Michal Raška (Ekonomika a management, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 2. miesto v turnaji): „Esport SU uspořádal další e-sportový turnaj, tentokrát v NHL. Opět jsem si jej moc užil a druhé místo v nabité konkurenci rozhodně beru. Přihlášených hráčů bylo ví, než na minulém turnaji ve Fifě, což značí velký zájem o tyto akce. Už nyní se těším na následující turnaj v e-sportu.“

Petr Baum (Manažerská informatika, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 3. miesto v turnaji): „ Za mně byl turnaj hodně dobrý a organizačně povedený, líbil se mi zvolený systém, protože díky němu si každý hráč mohl zahrát více her a ne jen jednu a potom by už se mohl akorát tak jenom dívat a ve finále by si to vlastně skoro vůbec neužil. V podniku, kde jsme hráli, byla výborná atmosféra, dívali jsme se tam i na hokej na TV (opravdový) a samozřejmě jsme sledovali i jiné hráče v turnaji, jak hráli NHL 23 proti sobě. Hrálo se na 3 plátnech, takže si člověk mohl vybrat. Já sám mám NHL hry a obecně hokej hodně rád, takže jsem se na ten turnaj těšil už týden před ním. Podle mě si to každý užil, na konci turnaje jsem obsadil 3. místo a odnesl jsem si skvělé ceny v podobě školního trička, ručníku, notýsku a ponožek.“

Bc. Michal Lanc (Ekonomika a management, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 10. miesto v turnaji): „Byla to moje první zkušenost s esportovým turnajem a extrémně se mi to líbilo. Za mne velmi povedená akce, skvělá parta lidí, příjemná atmosféra a celkově super zážitek. Co se týče mojí hry jsem spíše zklamaný, mohl jsem uhrát více bodů, dělal jsem zbytečné chyby, ale turnaj jsem hrál hlavně pro zábavu, což účel splnilo. Cením kluky za supr organizaci a třešničkou na dortu byl online stream s komentářem, který neměl chybu. Turnaj byl velmi povedený a těším se na nějaký další.“

Daniel Šabršula (Informatika, Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě, 7. miesto v turnaji) „Účast na školní akci, kde se hrála NHL 23, byla naprosto nezapomenutelným zážitkem! Atmosféra byla elektrizující a plná nadšení, skvělá zábava neustávala ani minutu. Hraní NHL 23 vytvořilo nejen vzrušující sportovní prostředí, ale i příležitost k užívání si skvělého času s kamarády. Celkově to byla fantastická akce, která spojila vášeň pro hokej s radostí ze společného stráveného času. Těším se na další podobné akce, které nám přinesou ještě více vzrušení a radosti!“

Jakub Kotula (Systémové inženýrství a informatika, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné 11. miesto v turnaji): „Turnaj NHL jsem si užil. Myslím, že všichni nadšenci této hry si přišli na své, jelikož každý odehrál slušnou dávku napínavých zápasů. Doufejme, že další ročníky budou minimálně stejně kvalitní jako tenhle, děkuji organizátorům, komentátorům a všem zúčastněným.“

Zleva doprava: Michal Raška (2. místo), Dominik Škuta (1. místo), Petr Baum (3. místo) Zleva doprava: Michal Raška (2. místo), Dominik Škuta (1. místo), Petr Baum (3. místo)