Naše studentka Kristýna Štefcová slaví další úspěchy ve stolním tenise

• Jakub Plaskura
  • 11.07.2022
„Myslím si, že stolní tenis v dnešní době hodně vzrostl v zájmu diváků i hráčů.“ Tato slova vychází z úst reprezentantky stolního tenisu a zároveň studentky Filozoficko-přírodovědecké fakulty naší univerzity Kristýny Štefcové. Ta si z letošních Českých akademických her přivezla krásná dvě první místa a k tomu jedno pomyslné stříbro.

Autor: Iveta Bačkovská, studentská redakce Slezské univerzity

Kristýnu Štefcovou ke stolnímu tenisu přivedl její tatínek, když jí bylo šest let. Ve chvíli, kdy se měla rozhodnout, zda bude pokračovat v tomto sportu, nebo se vydá na dráhu nadějné fotbalistky, měla jasno. U ping pongu zůstala a teď pod oddílem SKST Baník Havířov sklízí jeden úspěch za druhým. Kristýna je reprezentantkou ve dvouhře, čtyřhře i mixu. Poslední dobou má velké úspěchy právě po boku svých kolegů, tedy v ženské čtyřhře a mixu.

České akademické hry jsou soutěží vysokoškolských sportovců. Letos byly místem konání malebné České Budějovice. Ve dnech od 15. do 22. června 2022 se soutěžilo celkem ve 20 sportech, z čehož bylo 13 sportů individuálních a 7 kolektivních. Ve stolním tenise, v kategorii jednotlivců byla Kristýna první a porazila obranářku Markétu Ševčíkovou z Vysoké školy Báňské v Ostravě.  Ze čtyřhry se svojí spoluhráčkou Gabrielou Štěpánovou z Ostravské univerzity vydolovala rovněž zlatou medaili. S Alešem Rusnákem bohužel nevyužili dva mečboly a skončili tak na druhém místě v kategorii mix. Zlatý hattrick se bohužel nekonal, ale i tak jde o obrovský úspěch pro sport Slezské univerzity.

Po boku G. Štěpánové si Kristýna odvezla z jihu Čech zlato ze čtyřhry (Zdroj: archiv K. Štefcové) Po boku G. Štěpánové si Kristýna odvezla z jihu Čech zlato ze čtyřhry (Zdroj: archiv K. Štefcové)

Na akademické hry se Kristýna připravovala spíše sama a trenéři jí dali volnou ruku. Extraligová sezóna mladé hráčce skončila již v dubnu, a tak veškerou přípravu věnovala právě akademických hrám, což se vyplatilo.

Mimo jiné získala také ocenění města Havířov za jeho příkladnou reprezentaci. „Upřímně jsem byla šťastná, protože jsem to vůbec nečekala. Dost mě tato cena překvapila. Musím říct, že mě to motivuje do další práce“, sdělila Kristýna.

Jako mistryně České republiky ve stolním tenise ve čtyřhře a mixu by Kristýna chtěla dosáhnout i na titul mezi singlistkami, tak jí budeme držet palce, ať se její sen brzy stane realitou.