Filmová Silésia na ČT art! Filmové ukázky z oborů AVT a MMT pohromadě

• Jiří Kubza
  • 20.10.2021
Pět minut po nedělní půlnoci se mohli diváci televizní stanice ČT art dozvědět více o uměleckých oborech zaměřených zejména na audiovizuální dílo, které se na Slezské univerzitě vyučují. Že nevíte, co je to Filmová Silésia? Tak byl nazván speciální díl pořadu Průvan, který mapuje historii, dění a tvorbu oborů Multimediální techniky (MMT) a Audiovizuální tvorba (AVT). K vidění je několik skvělých studentských snímků v celé své kráse, tak si je nenechte ujít.

Autor: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Díky rozhovorům a ukázkám z dílny AVT a MMT v pořadu může veřejnost nahlédnout pod pokličku toho, kam může směřovat audiovizuální výuka. Jak obtížné bylo ze začátku natáčet praktická cvičení? Dá se zkombinovat věda s uměním? Jaký je rozdíl mezi obory, kde každý figuruje pod jinou fakultou, ale zároveň spolupracují v jedné z nejnovějších budov své alma mater?  Dvouhodinová nálož střípků toho nejlepšího z MMT a AVT ke zhlédnuti zde.

Road movie našich studentů Do Chile za zatměním Slunce se povedlo na výbornou (Zdroj: screen pořadu Průvan) Road movie našich studentů Do Chile za zatměním Slunce se povedlo na výbornou (Zdroj: screen pořadu Průvan)
Sci-fi snímek Amber v režii J. Mižďocha o viru, který napadl lidstvo (Zdroj: screen pořadu Průvan) Sci-fi snímek Amber v režii J. Mižďocha o viru, který napadl lidstvo (Zdroj: screen pořadu Průvan)
Psychologický snímek Viktor v režii J. Plaskury a P. Juračky. V hlavní roli Ivan Dejmal (Zdroj: screen pořadu Průvan) Psychologický snímek Viktor v režii J. Plaskury a P. Juračky. V hlavní roli Ivan Dejmal (Zdroj: screen pořadu Průvan)

Celé filmy z produkce studentů a absolventů AVT a MMT v pořadu Průvan:

Hnusný portrét (2016, režie: Lukáš Wodecki)

Viktor (2019, režie: Jakub Plaskura a Petr Juračka)

Karaoke Tundra (2019, režie: Martin Hrnčíř)

Amber (2019, režie: Jindřich Mižďoch)

Tanec s Evou (2020, režie: Jan Bartoš)

Prázdniny – 3AM (2021, režie: Michael Klemm) - hudební videoklip

Trubec (2021, režie: František Tomis)

Ukázky z dílny AVT a MMT v pořadu Průvan: