• 12.10.2019

Řím: praxe, která baví

Posluchači Italské filologie se v rámci terénní praxe vydali prozkoumat hlavní město Itálie. Pobytu v Římě se účastnily i studentky oboru Lázeňství a turismus, které už měly možnost poznat kouzlo italštiny. Celkem tak Slezskou univerzitu v Opavě reprezantovalo dvacet vybraných pod vedením Mgr. Táni Pavlíkové Alešové, Ph.D. a Mgr. Jaroslavy Malé z Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.
  • 11.10.2019

Zahraniční mise Lékařů bez hranic z pohledu Alžběty Truparové

Jak vypadá zahraniční mise organizace Lékařů bez hranic z pohledu „administrativního pracovníka“? Co musíte udělat, chcete-li se podobné mise zúčastnit? Jaké požadavky musíte splňovat a jak vlastně člověk na mnohaměsíční misi tráví svůj pracovní i volný čas? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijměte naše pozvání na besedu s účastnicí dvou zahraničních misí, absolventkou Fakulty veřejných politik v Opavě Bc. Alžbětou Truparovou.
  • 10.10.2019

Hostili jsme výjezdní zasedání Studentské komory Rady vysokých škol

OPAVA – První říjnový víkend hostily prostory Fakulty veřejných politik v Opavě výjezdní zasedání Studentské komory Rady vysokých škol (SK RVŠ).
  • 09.10.2019

Michele vybojovala na půlmaratonské trati pro Slezskou univerzitu zlato

Letošní rok akademického sportu přinesl Slezské univerzitě hned několik medailových úspěchů na republikové úrovni. Tím nejnovějším je zlatá medaile a titul Akademické mistryně republiky v půlmaratonu pro Michele Boturovou.
  • 04.10.2019

Slezská univerzita začíná spolupracovat se školou v Latinské Americe

Je tomu téměř měsíc, co se vydal Ing. Werner Bernatík, Ph.D., v roli vyslance Slezské univerzity v Opavě na cestu poznání a vyjednávání do Bolívie. Konkrétně se jednalo o devítidenní návštěvu soukromé vysoké školy Universidad San Francisco de Asís v La Pazu (dále jen USFA). Jako zástupce Slezské univerzity doktor Bernatík neprojednával pouze možnou spolupráci s vysokou školou v pro nás nevšední lokalitě, ale zároveň si z Ameriky přivezl mnoho poznatků, které mi předal a tímto posílám pomyslný štafetový kolík dál.
  • 03.10.2019

Akademický den otevřel nový výukový rok a připomněl dvacetiletí samostatného Matematického ústavu

Ve středu 2. října 2019 slavnostně zahájila Slezská univerzita v Opavě nový výukový rok 2019/2020. Univerzitní akademická obec a další pozvaní hosté z řad územně správních, církevních a společenských organizací, a také představitelů českých i zahraničních vysokých škol a univerzit, se při této příležitosti sešli v opavském kostele sv. Václava.
  • 02.10.2019

Další pracovní cesta zástupců Poradenského a kariérního centra Slezské univerzity v Opavě tentokrát směřovala do Švédska

Již v předchozím roce se nám podařilo navázat kontakt s Centrem pro studenty se specifickými potřebami (dále jen „SP“) na univerzitě ve švédském Malmö (Malmö Universitet), který letos v polovině srpna vyústil v osobní setkání. Svůj okruh kolegů se nám však podařilo rozšířit i o Centrum podpory při Technické Univerzitě Blekinge (Blekinge Tekniska Högskola).
  • 02.10.2019

V Ostravě jsme ukázali sílu i emoce Slezské univerzity

Na státní svátek Dne české státnosti 28. září si Moravskoslezský kraj naplánoval Den otevřených dveří, který věnoval výročí sametové revoluce. Pozvání zúčastnit se dostaly všechny krajské univerzity, a proto jsme již po sedmé ráno, mnozí ne zcela vyspaní po Noci vědců, natěšení vyráželi s plně naloženou dodávkou směr Ostrava.
  • 01.10.2019

Slezská univerzita chystá připomínku revoluce i vzkaz do budoucnosti

Byli to studenti, kdo uvolnil lavinu událostí, jež vedly ke změnám, které vešly do dějin jako Sametová revoluce. A nelze redukovat lokaci těchto dějinných událostí pouze na hlavní město, také v regionech tisíce lidí připojily svůj hlas k volání po svobodě.
  • 30.09.2019

Další Noc vědců otevřela brány Slezské univerzity

Ekologie je v současnosti velmi diskutovaná a citlivá záležitost pro každého z nás. Není tedy divu, že právě tento motiv se stal symbolem dalšího ročníku oblíbené události Noc vědců, jejíž počátky sahají do roku 2005. A tak si mnozí zájemci mohli užít propojení vědy a tématu „Šetrně k planetě“ i na Slezské univerzitě v Opavě. Vědecké záhady a badatelské výzvy jich na univerzitní půdu přilákaly na šest set padesát!