Studentská unie znovu pořádá sbírku pro pejsky. Zapoj se taky!

• Daniel Martínek
  • 11.12.2020
Vánoce jsou kouzelným časem splněných přání, zázraků a radosti, který prožíváme s našimi nejbližšími. Neměli bychom ale zapomínat na všechny ty, kteří své bližní nemají a samotu prožívají bez vlastní příčiny. S takovým osudem se potýkají i opuštění pejsci z útulku Čtyřlístek pro hafany, z. s., který najdete v Albrechticích u Českého Těšína. Pes je často vnímán jako nejlepší přítel člověka, který umí svou radost srdečně projevit i za nejmenší maličkosti. Pomůžete nám se Studentskou unií Slezské univerzity zpříjemnit vánoční svátky i našim čtyřnohým kamarádům?

Autor: Denisa Palionová – studentská redakce Slezské univerzity

18. prosince 2020 se uskuteční již potřetí pod záštitou Slezské univerzity dobročinná sbírka pro opuštěné pejsky z útulku. Na sběrných místech bude možné darovat nejrůznější pamlsky, konzervy, psí granule, deky, antiparazitika, kosmetiku, vitamíny i hračky (míčky, dentální kosti, gumové i plyšové hračky apod.). V souvislosti s aktuální situací bude nutné, aby všichni, kteří něco darují, dodržovali nařízení vlády spojené s pandemií koronaviru, a to prioritně dvoumetrové rozestupy. „Víme, že je to letos na poslední chvíli a trochu jinak, než jsme zvyklí, ale věříme, že se nám podaří udělat pejskům krásné Vánoce!“ uvedla Mgr. Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity.

Sběrná místa:

Rektorát Slezské univerzity (Na Rybníčku 1, Opava) v čase 8:00–16:00 hod.

OC Breda & Weinstein (před Albertem) v čase 8:00–18:00 hod.

Kdy jindy udělat dobrý skutek než právě na Vánoce? Předem vám za všechny pejsky děkujeme!

Ilustrační fotka. Zdroj: freepik.com Ilustrační fotka. Zdroj: freepik.com