Výstava Kancléř Metternich a jeho vize míru v Univerzitní knihovně i online!

• Daniel Martínek
  • 10.12.2020
Kulturní vyžití v době koronavirové je velmi okleštěné. Díky Univerzitní knihovně Slezské univerzity si však můžete zpříjemnit čas, ať už osobně, nebo z pohodlí domova. Jaká je tedy vize míru kancléře Metternicha?

Autor: Eva Gladkovová – studentská redakce Slezské univerzity

Dvanáct panelů, devět obrazů. Důležité téma Opavska letošního roku, aneb jediná výstava k výročí Opavského kongresu, která mohla být zrealizována i přes podzimní vlnu koronakrize. Expozici o významném rakouském kancléři, který slavnému Opavskému kongresu předsedal, vytvořila a zapůjčila Univerzitní knihovně Slezské univerzity správa zámku Kynžvart a poděkování patří tedy i Národnímu památkovému ústavu.

Foyer Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě je stále otevřeno, byť za přísnějších opatření. Uživatelé knihovny, kteří si vyzvedávají studijní literaturu, se tak mohou přenést na krátkou chvíli díky své fantazii do jiného světa. Dokonce je možné poznávat zákoutí historie v celoevropském kontextu poprvé také z pohodlí domova. Výstava Kancléř Metternich a jeho vize míru má jako první z pravidelných expozic knihovny digitální formu.

Ještě není pozdě! Jedinečnou výstavu z projektu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, navazující na příležitost dvoustého výročí Opavského kongresu, můžete navštívit až do konce kalendářního roku. Čeká na vás ve foyer Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě nebo přímo zde.