Už jste objevili nový seriál studentů OPF s názvem Business Gate Stories?

• Radim Šlezingr
  • 25.11.2020
Připadá vám další lockdown zdlouhavý? Možná jen nadešel pravý čas realizovat své vlastní projekty. Své o tom vědí autoři nového seriálu Business Gate Stories, který vám poskytne pohled nejen na propojení studia a praxe, ale promítne i názory a životní postoje inspirativních osobností. Dva studenti Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity se chopili příležitosti a realizovali svou vlastní sérii rozhovorů o zajímavých životních příbězích, neobyčejných projektech a neotřelých zkušenostech.

Autor článku: Eva Gladkovová – studentská redakce Slezské univerzity

Na počátku všeho stál posluchač magisterského studijního programu Ekonomika a management Bc. Tomáš Hercig, který se svěřil, jak vše začalo. „První myšlenka na vlastní podcast vznikla ve Španělsku, kde jsem byl na Erasmu. Jelikož jsem tam byl v době, kdy vypukla první vlna pandemie, tak jsme s kamarády poslouchali spoustu podcastů a rozhovorů. Velmi jsem si přál být tam také a zapojit se do debaty. To nám ovšem technologie ještě nedovolují, a tak jsem si musel vytvořit svůj vlastní.“

Žijeme v nevědomosti, aniž bychom to věděli? V životě je nesmírně důležité nepřestávat se učit novým věcem. Tak popisuje Tomáš projekt a doufá, že bude inspirací a zajímavou podívanou nejen pro studenty Slezské univerzity. Sám prosazuje teorii „learning by doing“ (= učení při práci) a snaží se debatám kromě nových informací vdechnout něco navíc.

Každý díl vzniká zhruba deset hodin čistého času a předtáčí se asi měsíc dopředu. O obsahovou stránku rozhovorů se Tomáš stará sám a technicky má vše pod palcem jeho kolega a kamarád, student bakalářského programu Ekonomika a management Jiří Keisler. Sami autoři videí říkají, že by si do pořadu nepozvali nikoho arogantního. Jejich hosty jsou naopak lidé, kteří mají chuť žít a dělají to, co je baví.

Na nové díly se můžete těšit vždy 1. a 15. den v měsíci a najít je můžete na Youtube, Spotify, Soundcloud a Apple podcasts. V nejnovějším díle se podíváme na složité dětství v Africe. Pozvání do pořadu totiž přijala Michaela Gongolová, koordinátorka neziskové organizace Bez Mámy a.s., která se stará o sirotky v Tanzánii. Další videa z dílny pánů Herciga a Keislera jsou k vidění na YouTube kanále Business Gate.

Z rozhovoru s Michaelou Gongolovou nejen o pomoci africkým sirotkům. (foto: Jiří Keisler) Z rozhovoru s Michaelou Gongolovou nejen o pomoci africkým sirotkům. (foto: Jiří Keisler)
Dalším hostem BG Stories bude stand up komik a sportovní komentátor Jakub Plaskura. (foto: Jiří Keisler) Dalším hostem BG Stories bude stand up komik a sportovní komentátor Jakub Plaskura. (foto: Jiří Keisler)