Dita Pepe: Lidi jsou pro mě obrovská inspirace

• Daniel Martínek
  • 01.05.2020
Dita Pepe dokáže svou nekonvenční portrétní fotografií vždy zaujmout. Podařilo se jí to i u profesorů Jindřicha Štreita a Vladimíra Birguse. Ti jí společně s dalšími pedagogy z Institutu tvůrčí fotografie, jehož je absolventkou, pomáhali definovat její specifický styl. Dnes po jejich boku předává své zkušenosti dál.

Autor: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Dita na Institutu tvůrčí fotografie vyučuje předměty Fotografický portrét, Autoportrét a Módní fotografie. Ve své tvorbě se snaží posouvat hranice fotografie, na kterou by mělo být nahlíženo také z filozofického, sociologického či psychologického pohledu. O portrétní fotografii, o fotoaparátu z 50. let – Magnole a vůbec o práci Dity Pepe, úspěšné fotografky ověnčené mnoha cenami a uznáními doma i ve světě, se více dozvíte v reportáži Českého rozhlasu.

Ukázka z knihy Intimita Barbory Baronové a Dity Pepe (autor Dita Pepe, zdroj: www.ditapepe.cz) Ukázka z knihy Intimita Barbory Baronové a Dity Pepe (autor Dita Pepe, zdroj: www.ditapepe.cz)