Suchej únor: Závěrečné ohlédnutí a gratulace vítězům naší soutěže

• Karin Martínková
  • 07.03.2024
V únoru jsme na naší univerzitě připojili k akci nazvanou "Suchej únor", která měla za cíl podpořit naše studenty, absolventy i zaměstnance v snaze o zdravý životní styl a omezení konzumace alkoholu. Chtěli jsme prostřednictvím soutěže povzbudit účastníky k vynechání alkoholu po celý tento měsíc a jsme opravdu hrdi na to, že mezi těmi, kdo se výzvy chopili a vydrželi až do konce, byli v nejvyšší míře zastoupeni právě studenti.

Máme dosušeno! Jak širokou suchou stopu jsme letos zanechali? Jsme potěšeni, že se do akce aktivně zapojilo mnoho jednotlivců, kteří se rozhodli vyzkoušet život bez alkoholu. Celkem 25 z nich vydrželo bez alkoholu celý únor a splnilo tak podmínky soutěže. Tyto osoby nám poslaly vyplněné „Suché kalendáře“, což je významný krok k podpoře zdravého životního stylu. I když počet těch, kteří si suchou cestu vyšlapali až do konce, nebyl nejvyšší, věříme, že tato iniciativa alespoň motivuje další k uvědomění si významu omezení konzumace alkoholu a k prosazení zdravějších životních návyků. Potvrzují nám to ostatně zpětné vazby několika z vás, kteří nám ke kalendáři hrdě připojili osobní poznámku, že výzvu zvládli a připojili motivační obrázek, či se podělili o osobní recept k vytrvání, kdy potvrzování Suchého kalendáře přenechali svým dětem.

Rádi bychom poblahopřáli 10 vylosovaným výhercům, kteří obdrželi užitečné propagační předměty od univerzity – látkovou eko tašku a praktickou vzduchotěsnou obědovou krabičku. Doufáme, že tyto předměty nejenže poslouží jako praktické doplňky, ale také budou sloužit jako připomínka j účasti na suché výzvě a podpory naší akce.

Závěrem chceme poděkovat všem, kdo se zapojil do akce „Suchej únor“ a projevil tak svůj zájem o zdravý životní styl. Těšíme se na další společné aktivity a inovativní přístupy k podpoře zdraví a pohody na naší univerzitě.

Seznam vylosovaných výherců a video záznam z losování najdete na stránce Suchejunor.slu.cz.