Léto: čas festivalů, čas zábavy. Pojďte s námi na Colours i letos!

• Karin Martínková
  • 13.06.2023
Že je léto pro školství příslovečnou okurkovou sezónou? Možná někde jinde, pro nás to rozhodně neplatí. V červenci bude blízká Ostrava pulzovat nejbarevnějším festivalem v republice a my budeme opět u toho! Na všechny čtyři festivalové dny chystáme v rámci multioborového mezinárodního fóra Meltingpot pestrý program na vlastní SUper Stage Slezské univerzity, kde se představí naši vědci, pedagogové, studenti a absolventi společně s jejich hosty. Přijďte i vy!

Colours of Ostrava je festivalem, který není nutné dlouze představovat. Pořádá se již přes 20 let a za tu dobu si vydobyl úctyhodné renomé. Od roku 2016 je jeho součástí Meltingpot – mezinárodní diskusní fórum, které během festivalu nabízí doprovodný program setkáních a debat se zajímavými lidmi napříč společenským a zájmovým spektrem. Slezská univerzita spolupracuje s Colours of Ostrava a projektem Meltingpot dlouhodobě a tuto spolupráci prohlubuje s každým dalším ročníkem. Ať už v minulosti vlastní propagační expozicí v rámci fóra Meltingpot nebo pořizováním záznamů debat z diskusního fóra Meltingpot či  koncertů z Colours of Ostrava, natáčením aftermovies z Meltingpotu či Colours of Ostrava nebo výrobou série portrétních zpovědí s názvem Voices of Meltingpot, jež vytváří pedagogové a studenti studijního programu Audiovizuální tvorba vyučovaného na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby naší Filozoficko-přírodovědecké fakulty. Od loňského léta je oficiální součástí Meltingpotu i SUper Stage Slezské univerzity. Vloni na se ní vystřídalo 24 zástupců zajímavých osobností spjatých s naší univerzitou, kteří představili nejrůznější témata. A publikum pestrý výběr ocenilo zájmem a hojnou návštěvností.

Nejinak tomu bude i letos, i když drobné změny se přece jen vyskytnou. Stan Slezské univerzity najdete na novém, a věříme že atraktivnějším, místě nedaleko multifunkční haly Gong. Také jsme rozšířili programovou nabídku o dvě vystoupení a rozrostl se také počet osobností, jež za naši univerzitu vystoupí. Ústředním motivem letošního ročníku je téma zdraví a dlouhověkosti, čemuž budou vystoupení našich osobností přizpůsobena. Na některé známé tváře se můžete těšit i po roce, další zažijí na scéně SUper Stag své „poprvé“. Kompletní program dohledáte stejně jako vloni na speciálně vytvořených webových stránkách superstage.slu.cz, kde najdete nejen programový line-up, ale také medailonky našich vystupujících. Za pár dní přidáme také podrobné návody, jak vyhrát čtyřdenní vstupenky v ceně 4 390 Kč na festival úplně zdarma! Vracejte se proto na naše stránky nebo nás sledujte na sociálních sítích. Těšíme se na setkání v létě!

KDE: Colours of Ostrava, Dolní Vítkovice, Ostrava
KDY: 19. – 22. 7. 2023

Oficiální web festivalu
Meltingpot fórum

Navštivte také fotografickou výstavu studentů a absolventů Institutu tvůrčí fotografie a Musea+ POSTINDUSTRIA! Expozice je realizována v prostorách Dolní oblasti Vítkovic (DOV), ocelárna mezi VP4 a VP6.