Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Radim Šlezingr
  • 08.07.2021
Slezská univerzita je tady s námi už 30 let! K jejímu jubileu jí pogratulovaly známé osobnosti veřejného života, jejichž přání vám přinášíme během letošního roku. Tentokrát se mezi ně zařadil senátor a předseda Správní rady SU Mgr. Herbert Pavera. „Jsem přesvědčen, že SU, i když je zde jen 30 let, se stala jedním ze základních pilířů vzdělávání, výzkumu a rozvoje našeho regionu,“ uvedl ve svém přání.

Autor: Radim Šlezingr

Mgr. Herbert Pavera pochází z Bolatic a je životně i profesně spjat s Opavskem. Po studiích na vysoké škole působil jako učitel na základní škole v Opavě - Kylešovicích, kde se posléze stal také ředitelem. Patří mezi nejvýraznější politiky našeho regionu. Je držitelem ceny Nejlepší starosta obce do deseti tisíc obyvatel, kterou vyhlašuje Svaz obcí a měst České republiky. Je rovněž předsedou Sdružení obcí Hlučínska, bývalým členem Poslanecké sněmovny a od roku 2018 i senátorem za opavský obvod. Herbert Pavera je také předsedou Správní rady Slezské univerzity.

„Moc přeji SU, aby tady byla i za 100 let, aby rozvíjela vědomosti studentů ze Slezska i z Evropy, aby propojovala co nejvíce vzdělávání s praxí ve firmách, aby nadále přispívala svými projekty k rozvoji našeho regionu. A také jí přeji, aby měla dostatek financí na všechny své záměry a projekty, aby měla i v budoucnu skvělé pedagogy, vědce a především, aby měla dostatek studentů, kteří budou se zájmem rozvíjet své znalosti a zároveň se podílet na zlepšování kvality našeho regionu,“ uvedl ve svém přání SU Herbert Pavera.

Celé přání Herberta Pavery si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností postupem celého roku odkrýváme na tomto odkazu a jsou mj. součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.