• 16.09.2024

Informace k odkladu začátku zimního semestru na Slezské univerzitě

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti. Vzhledem k aktuální krizové situaci způsobené rozsáhlými povodněmi se z rozhodnutí rektora Slezské univerzity odkládá začátek výuky v zimním semestru na 30. září 2024.

Zrušení výuky na Univerzitě třetího věku a sobotního kurzu CŽV v Opavě

Vážení účastníci kurzů Univerzity třetího věku, z důvodu současné krizové situace způsobené rozsáhlými povodněmi se tento týden ruší výuka na Univerzitě třetího věku a CŽV v Opavě.
  • Lada Dobrovolná
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moderní výzvy s Janem Háblem ZRUŠENY!!!

Pedagog a komeniolog Jan Hábl – to je host dalšího dílu přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), který už šestým rokem pořádá Mendelovo gymnázium Opava s Fakultou veřejných politik. Ve čtvrtek 19. září v 11.15 hodin bude tentokrát v kinosále na Hauerově 4 hovořit na téma Škola jako dílna lidskosti – formování charakteru dle J. A. Komenského.
  • 15.09.2024

Slezská univerzita nabízí psychologickou pomoc a krizové poradenství

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti, uvědomujeme si, že aktuální krizová situace spojená se záplavami významně zasahuje do života mnohých z vás a vašich rodin, a proto pro vás připravujeme různé formy podpory.
  • Adéla Pluhaříková
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Sledujte aktuální informace k povodním na fakultě FVP

V návaznosti na mimořádnou situaci vyvolanou povodněmi se ruší výuka nelékařských zdravotnických studijních programů do středy 18. 9., včetně.
  • Adéla Pluhaříková

Zrušen Seznamovák SLU 2024

Vážení účastníci Seznamováku SLU 2024, s politováním vám musíme oznámit, že jsme byli nuceni zrušit letošní Seznamovák SLU 2024, který se měl konat ve dnech 16. až 19. září na Opavsku, kvůli extrémnímu počasí v regionu. Bohužel, současná situace v oblasti představuje značná rizika pro bezpečnost účastníků i organizátorů.
  • 14.09.2024

Aktuální informace k povodňové situaci v Opavě a Karviné

Vážení zaměstnanci, studenti a přátelé Slezské univerzity, vzhledem k závažnosti povodňové situace v Moravskoslezském kraji jsme se vás rozhodli alespoň stručně informovat o aktuálním stavu a opatřeních přijatých Slezskou univerzitou v Opavě a Karviné.
  • Lada Dobrovolná
  • 05.09.2024

Jan Hábl v Moderních výzvách lidstva o formování charakteru podle Komenského

• Petra Hušková
  • 30.08.2024

Letos jsme se Zoo Ostrava běželi na podporu ohrožených želv

Slezská univerzita je již pátým rokem hrdým partnerem charitativního Běhu v Zoo Ostrava. Tradiční běh, jímž zoo v čele s panem ředitelem Novákem pomáhá ohroženým živočišným druhům po celém světě, se letos konal v pátek 23. srpna. Naši studenti, akademici a zaměstnanci spolu se svými rodinnými příslušníky vyrazili v krásném prostředí ostravské zoo a jejího botanického parku na tratě dlouhé 3 a 6 km. Výtěžek ze startovného letos poputuje na záchranu ohrožené želvy ostruhaté.
  • Lenka Přečková
  • 12.08.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Jak se dařilo v letním semestru studentům z Business Gate Academy

17. ročník Business Gate Academy máme úspěšně za sebou! Přečtěte si, jak se dařilo vybraným týmům BGA.