Efektivní komunikace a nácvik komunikačních strategií pro podporu studijní úspěšnosti

• Jiří Kubza
  • 16.03.2022
Komunikace provází člověka celý život. Abychom s jinými lidmi vycházeli a rozuměli jim, musíme se naučit efektivní komunikaci. Studenti a studentky se s lektorkou v průběhu kurzu zaměří na základní způsoby komunikace. Naučí se rozlišovat rozdíly mezi efektivní a neefektivní komunikací. Dozví se o dopadech efektivní i neefektivní komunikace na porozumění ve vztazích ve školním prostředí a v běžném životě. Studenti a studentky si posílí své dovednosti, zaměřené na porozumění a respekt k motivům jednání druhých. V průběhu kurzu si nacvičí minimalizaci neefektivních komunikačních vzorců a navýšení efektivních vzorců v komunikaci, s pozitivním dopadem na jejich studijní úspěšnost. Kurz proběhne on-line formou dne 12.04.2022 (úterý) od 15:30 hod. přes aplikaci MS Teams. Přihlášení účastníci obdrží informace o připojení.

Studenti se mohou přihlašovat od 23. 3. 2022 08:00 do 6. 4. 2022 včetně zde.