Vybrané okruhy podpůrných činností k posílení studijní úspěšnosti studentů se SP - se zrakovým a sluchovým postižením

• Jiří Kubza
  • 21.03.2022
Kurz je určen pro všechny THP, kteří přicházejí do kontaktu se studenty se SP nebo v budoucnu by do kontaktu s nimi mohli přicházet. Na kurzu, realizovaného Poradenským centrem SU se seznámíte s různými poruchami zraku a sluchu, včetně podpůrných činností, vedoucích k podpoře studentů a posílení studijní úspěšnosti. Studenti se SP často zápasí při své adaptaci na VŠ studium s různými problémy a potřebují větší míru podpory a pomoci. Volbou vhodných nástrojů ze strany pracovníka dochází ke zkvalitnění vzájemné spolupráce se studenty, v návaznosti na úspěšné zvládnutí náročného studia.

Termín: 7. dubna 2022 od 15:00 hod.

Přihlášení na vzdělávání je nutné potvrdit přes odkaz nejpozději do 5. dubna do 12:00 hod.

Odkaz k přihlášení najdete zde.

Informace o lektorkách:

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D. je speciální pedagožkou působící v současné době v Centru podpory studentů se specifickými potřebami na Univerzitě Palackého v Olomouci jako koordinátorka služeb pro studenty se zrakovým postižením a pro studenty se specifickými poruchami učení. Současně působí jako externí vyučující na Ústavu speciálněpedagogických studií. V oblasti vědy a výzkumu se zaměřuje zejména na problematiku osob se zrakovým postižením.

Pavlína Zendulková je tlumočnicí českého znakového jazyka s praxí ve vzdělávání i komunitním tlumočení. Zároveň je koordinátorkou služeb pro studenty se sluchovým postižením v Centru podpory studentů se specifickými potřebami na Univerzitě Palackého.