Školní kolo historické konference a ustavující schůze Historického klubu

• Martin Kůs
  • 15.01.2020
Historická klub studentů Slezské univerzity si Vás dovoluje tímto pozvat na školní kolo historické konference a ustavující schůzi klubu, které se budou konat ve středu 15. ledna v 13 hodin v učebně M6 univerzitní budovy na Masarykově třídě 37.
Autorka: Nikol Misaki Vavrlová - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Již tuto středu se bude konat školní kolo historické konference na níž vám své příspěvky představí studenti navazujícího magisterského studia historie. Těšit se tak můžete hned na šest příspěvků, například na studii zabývající se výpovědní hodnotou nejstarší dochované knihy města Svitavy z let 1573 - 1606 s důrazem na sezonnost, první a další sňatky, instituce věna a obvěnění nebo na příspěvek o zápisníku válečného dopisovatele Václava Širce a jeho využitím pro období Ostravské operace.  Přijďte společně s dalšími pracovníky Ústavu historických věd vytvořit skutečné prostředí konference a podpořit tak své kolegy.

Na historickou konferenci pak volně naváže ustavující schůze historického klubu, na které se bude mimo jiné řešit obnovení spolupráce se Sdružením historiků České republiky (Historický klub 1872) a také oficiální volba předsedy a místopředsedy klubu. Vítáni jsou stávající, ale i noví členové.

Více informací se dozvíte na oficiální facebookové události,  která se nachází na stránkách Historického klubu studentů Slezské Univerzity.