Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy...
Ročník 2018 se zaměří na století vědy...
Festival je určen jak žákům základních a studentům středních škol, tak široké veřejnosti...
Plánováno je více než 500 akcí po celé republice. Vstup na všechny akce je zdarma, na většinu z nich je však potřeba rezervovat si místo...
Rozhodnutím rektora č. 16/2018 byla vyhlášena Interní grantová soutěž na Slezské univerzitě v Opavě na rok 2019.
Žádosti o interní granty zasílejte na oddělení pro vědu a zahraniční
styky rektorátu ve 3 vyhotoveních a zároveň v elektronické verzi
nejpozději do pátku 9. 11. 2018 do 12 hod.
Technologická agentura ČR (TAČR) vyhlásila 2. veřejnou soutěž pro Program na podporu aplikovaného výzkumu ZÉTA.
Cíle programu ZÉTA jsou:
Základní informace k návrhům projektu:
1. Termín zahájení řešení projektu – 1. 3. – 1. 6. 2019.
2. Termín ukončení řešení projektu – nejpozději 31. 5. 2021.
3. Doba řešení projektu – minimálně 12 měsíců, maximálně 24 měsíců.
4. Maximální částka podpory na jeden projekt činí 10 mil Kč.
5. Maximální míra podpory projektu – 85 % celkových uznaných nákladů.
6. Minimální spoluúčast součásti na celkových uznaných nákladech – 15 % celkových uznaných nákladů! Prostředky na spoluúčast musí být hrazeny z NEVEŘEJNÝCH ZDROJŮ!
7. Nepřímé náklady (režie) vykazované metodou „flat rate“ mohou tvořit max. 30 % ze součtu skutečně vykázaných osobních nákladů a ostatních přímých nákladů příjemce v příslušném roce.
8. Návrh projektu se předkládá v českém jazyce a musí být úplný a obsahovat veškeré náležitosti.
9. Návrh projektu ani jeho obsah nebo část v minulosti nebyl a ani v současné době nesmí být řešen v rámci jiného projektu.
10.Uchazeč si musí vybrat jeden hlavní a žádný až dva vedlejší cíle Národních priorit orientovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.
11.Uchazeč si musí vybrat jeden hlavní a dva vedlejší obory CEP a FORD.
12.Řešitelský tým musí být minimálně 4-členný a musí být složen alespoň ze 3 studentů/mladých vědeckých pracovníků a 1 mentora. Součástí řešitelského týmu mohou dále být studenti VŠ (v odůvodněných případech i žáci programů středního vzdělávání) a mladí výzkumní pracovníci ve věku 35 let včetně.
13. Aplikační garant (AG) – je organizace (PO nebo podnikající FO), která má zájem na uplatnění a využití plánovaných výstupů projektu. Jeho hlavní rolí je přispět k tomu, aby výsledek projektu byl uplatnitelný a následně uplatněný a využitý v praxi. AG může být interní nebo externí. Externí AG musí dodat povinnou přílohu , ve které objasní způsob, jak bude roli AG naplňovat – např. Letter of Intent, smlouva o využití výsledků, smlouva o smlouvě budoucí.
Způsob podávání návrhů projektů:
1. Návrhy projektů se podávají výhradně elektronicky prostřednictvím informačního systému ISTA nejpozději do 25. 10. 2018 do 16:30 hod.
2. Potvrzení podání elektronického návrhu projektu do ISTA se odesílá datovou schránkou do 25. 10. 2018 do 23:59:59 hod. – zajišťuje rektorátní oddělení pro vědu a zahraniční styky.
3. Doklady k prokázání způsobilosti se odesílá datovou schránkou do 25. 10. 2018 do 23:59:59 hod. – zajišťuje rektorátní oddělení pro vědu a zahraniční styky. POZOR – jakékoliv zpoždění i v řádech sekund bude považováno za pozdní dodání návrhu projektu!
Vzhledem k výše uvedenému prosím o dodání návrhů projektů a řádně vyplněného formuláře „žádost o podpis projektové žádosti“ podepsaného vedoucím a tajemníkem součásti na rektorátní oddělení pro vědu a zahraniční styky nejpozději do čtvrtku 18. 10. 2018, tak abychom zde měli dostatek času na zajištění dokladů k prokázání způsobilosti. Po schválení návrhu projektu jej budou moci navrhovatelé finalizovat a zaslat do systému ISTA. Oba dokumenty zasílejte standardně spisovou službou, návrhy projektů netřeba tisknout – stačí dodat elektronicky.
Neprodleně po odeslání návrhu projektu do ISTA prosím zašlete tento návrh spolu s formulářem „Potvrzení podání elektronického návrhu projektu do ISTA na mail petra.skoumalova@slu.cz
Podrobné informace včetně zadávací dokumentace a dalších příloh najdete na https://tacr.cz/index.php/cz/novinky/1431-vyhlaseni-2-verejne-souteze-programu-na-podporu-aplikovaneho-vyzkumu-zeta.html
·
MŠMT vyhlásilo druhou veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu INTER-TRANSFER (LTT19) pro podání projektů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji.
Cílem podprogramu je podpora účasti českých vědeckých pracovníků na mezinárodních projektech výzkumu a vývoje, a toNávrhy projektů zasílejte prosím na rektorátní oddělení pro vědu a zahraniční styky pomocí spisové služby a to jak fyzicky v tištěné podobě, tak elektronicky v editovatelné podobě (formát docx., xls.) nejpozději do pátku 7. 9. 2018.
Samozřejmou součástí návrhu projektu je formulář „žádost o podpis projektové žádosti“ podepsaný vedoucím a tajemníkem součásti.
Podrobné informace včetně zadávací dokumentace a formulářů najdete na http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyhlaseni-verejne-souteze-programu-inter-excellence-8