Týden vědy a techniky AV ČR 2018

  • Petra Skoumalová
  • 30.10.2018

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy...

Ročník 2018 se zaměří na století vědy...

Festival je určen jak žákům základních a studentům středních škol, tak široké veřejnosti...

Plánováno je více než 500 akcí po celé republice. Vstup na všechny akce je zdarma, na většinu z nich je však potřeba rezervovat si místo...

Ve dnech od 5. do 11. listopadu 2018 ovládne Českou republiku „vědecká horečka“ Týden vědy a techniky AV ČR 2018 s tématem „1918–2018: Století české vědy“. Jak věda vypadala před 100 lety při vzniku Československé republiky? Kam se vědní obory posunuly a co mohou společnosti nabídnout v současnosti? Zúčastněte se týdne plného přednášek, výstav, filmových projekcí, diskusí s vědci a dalších aktivit.

Návštěvníky potěší pro festival exkluzivně připravená úniková hra s příznačným názvem Osudové osmičky. Její hráči budou muset za pomoci svých znalostí, logiky a důvtipu překonat překážky a vysvobodit se z uzavřeného prostoru. Navíc si prostřednictvím této hry připomenou významné události od vzniku Československé republiky přes mnichovskou dohodu, listopadovou revoluci až ke vzniku České republiky.

Těšit se můžete také na představení Dejvického divadla CO.MEDIA / Intermediální integrál Martina Myšičky. Populární herec se svými hosty rozebere obory, jimiž se jako vědci zabývají. Představení se koná 5. listopadu od 19:00 hodin v Městské knihovně v Praze v malém sále. Hostem pořadu bude mj. scenárista hry Petr Zelenka. Uskuteční se také diskuse ke hře Elegance molekuly o významném českém chemikovi Antonínu Holém.