Publikace, na které pracovali také univerzitní pedagogové, získala zvláštní ocenění za mimořádný nakladatelský počin

• Martin Kůs
  • 07.02.2020
Kniha Cesty do ostravského (v)nitrozemí, na které se podíleli dva pedagogové Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě (Monika Horsáková a Kristina Pupáková), získala od poroty cen Jantar zvláštní ocenění za mimořádný nakladatelský počin roku
„Porota nad rámec nominací uděluje také zvláštní ocenění za mimořádný nakladatelský počin knize Cesty do ostravského (v)nitrozemí autorů Pavla Hrušky, Romana Poláška, Martina Popeláře a kolektivu, kterou v roce 2019 vydal spolek Fiducia. Porota oceňuje knihu nejenom za výrazné grafické zpracování či pozoruhodný materiálový záběr, ale především za neobvykle hravou žánrovou synkrezi a v neposlední řadě pro nevšední objevování Ostravy," citujeme ze zdůvodnění.

A právě jedna z oceněných oblastí je dílem univerzitní pedagožky - graficky knihu připravovala Kristina Pupáková. Monika Horsáková se o publikaci spolu s Ilonou Rozehnalovou postarala redakčně a je jednou ze spoluautorů.