K uctění obětí střelby na FF UK lze využít univerzitní pietní místa

• Karin Martínková
  • 22.12.2023
V reakci na tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze informujeme:

Dnes, tj. 22. prosince v 18:30 h se uskuteční pietní akce u Srdce studentstva před budovou Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě (ul. Mírová).

Po celý dnešní den a zítra je možné uctít památku obětí této otřesné tragédie také v Karviné, a to na pietním místě u Zámku Fryštát.

Dále si dovolujeme informovat celou akademickou obec i veřejnost, že ve spojení s Policií ČR byla posílena preventivní ochrana budov Slezské univerzity a přítomnost policistů je zajištěna i při pietních akcích v obou sídelních městech.

Rektor Slezské univerzity doc. Tomáš Gongol ve spojení s ostatními rektory nabídl veškerou možnou podporu a pomoc kolegyním a kolegům Univerzity Karlovy. Slezská univerzita se dále připojila ke sbírce pořádané UK pro oběti této tragédie https://www.darujme.cz/sbirkaffuk a v hlubokém smutku vyvěsila na rektorát (a postupně i na další univerzitní budovy)  smuteční prapor.

O dalším dění budeme informovat.